Wpis z mikrobloga

Kto ma zdrowe ząbki?
Ja ʕʔ

TL;DR
Jeśli ktoś chce namiary na dentystę-anioła w #gdansk to priv.

Od dziecka panikowałam na myśl o #dentysta (kto musiał chodzić w szkole do wrednej baby z wąsem ten wie dlaczego #pdk).
Pech chciał, że szybko pęka mi szkliwo, bo za gówniarza chciało mi się wybielać je sodą (,) zatem w bólu i płaczu chodziłam do gabinetów różnych często. Prywatnie, buląc kupę kasy...
Gorzej, bo znieczulenie na mnie nie działa - dadzą mi największą dawkę, spuchnę, a wciąż wszystko czuję.

Dlatego gdy siostra poleciła mi nową "super-hiper-fajną" dentystkę, podeszłam do tematu sceptycznie.
Poszłam raz.
Poszłam drugi.

I jestem #!$%@? zakochana.
Miałam pęknięte szkliwo na sześciu zębach (notabene "leczonych" pół roku w dwóch klinikach 200zł/ząb), ukruszoną ściankę i źle doklejone płynne szkliwo na dwójce, które z bliska było po prostu widać.

Dentystka zrobiła WSZYSTKO na dwóch wizytach (!), na które czekałam tydzień (!!) i to na NFZ (!!!).

Wszystko totalnie bez znieczulenia, tak delikatnie, jakby jezusek chodził stópkami po zębach. Nie zdążyłam nawet miauknąć, byle zmrużenie oczu skutkowało natychmiastową zmianą nacisku, więc nawet się nie popłakałam. Dwójka zrobiona tak dobrze, w bonusie jeszcze dla estetyki oszlifowany kształt.

I bomba na koniec: od urodzenia mam jedną jedynkę leciutko dłuższą od drugiej. No milimetr. W klinice zaśpiewali za wyrównanie 250-350 zł. Zbierałam hajs. Dziś przy okazji zapytałam, czy NFZ taki zabieg estetyczny też może refunduje.
Pani doktor popatrzyła, poprosiła asystentkę o tarczkę... i wyrównała mi ząb w dwie minuty ʕʔ

Dojeżdżam do niej ponad 150 km ale z całego serduszka polecam wszystkim panikarzom, bo o zęby trzeba dbać, żeby nie wyglądać jak Szczena :p
  • 19
@Polinik: tak też pomyślałam teraz :p ale co tam, do takiej dentystki i miesiąc warto czekać. Ja idę jeszcze raz a potem co pół roku na kontrolę to się mogę umawiać z wyprzedzeniem kwartalnym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@parasolki: na starym mieście :p siostra chodzi od dłuższego czasu, ja się rok zbierałam. Wszystko jej się ładnie trzyma. Ja jestem zachwycona estetyką wykonania i dopracowaniem. A Ty gdzie przyjmujesz? Może się umowię i dostanę rabat na wybielanie na hasło "usuń konto" ( ͡° ͜ʖ ͡°) #heheszki tylko