Wpis z mikrobloga

TL;DR: Mircy, jakie macie oferty na kartę? Pomóżcie mi uciec z Playa.

Siedzę u fioletowego operatora już dobrych kilka lat i czuję się czasem dymany bez nawilżenia. Do tej pory było jako tak, ale odkąd zmniejszyli internet w roamingu (z którego nie korzystam często ani jakoś intensywnie, ale jak się wyjedzie na ten tydzień czy dwa na wakacje to fajnie jednak mieć internet i spać spokojnie, a nie liczyć każdy megabajt). Do tej pory było > 1 GB w roamingu w UE, ale teraz to już przesada - od stycznia zmienili na ledwo 500 MB. Tak wiem, może marudzę - rok temu nie było nawet 100 MB rozliczanego po cenach krajowych. Ale skoro coś dali i fajnie się z tego korzystało, a teraz zabrali, to jednak czuję niedosyt.

Pod każdym (!) znaleziskiem, które w jakiś sposób jest o telefonii komórkowej (bo ktoś walczy z BOK-iem) Mircy prześcigają się w wypisywaniu jak bardzo ich sieć nie wydymała i jak bardzo jej nie polecają. A ja teraz pytam: POLEĆCIE mi sieć, która jest lepsza od Play. Szukałem całą noc na stronach z porównywarkami ofert na kartę, wchodzilem na strony www jakichś Plushów, ofert na kartę z Aero, Multimedia, etc. ale po paru godzinach się poddałem.

To niemożliwe, żeby tylko Play miał ofertę, która mi pasuje, bo przecież ona jest od kilku lat identyczna.

Konkrety co mam teraz i co chcę, żeby było po przeniesieniu numeru:
1. OERTA NA KARTĘ (abonamentom dziękuję)
2. MAKS 25 zł miesięcznie (tyle mam teraz w Playu i przejście nawet na 29,90 zł jest niekalkulowalne).
3. INTERNET (obecnie mam 6 GB, widzę, że Play wprowadza teraz ofertę "SOLO", gdzie w sumie jest prawie to samo, za 25 zł z 10 GB internetu - więc na 10 GB lub więcej się nie obrażę, przy czym 6 GB to w sumie spokojnie mi starcza prawie zawsze)
4. ROAMING UE (czyli rozmowy i smsy w UE po cenniku krajowym, czyli za darmo. internet - żeby na roamingu na miesiąc było chociaż ten 1 GB, a nie 500 MB jak dla podczłowieka).

O darmowych rozmowach i smsach do wszystkich sieci to nie wspominam, bo obecnie to chyba standard.
Skoro Play jest taki ch**wy według wielu Mirków tutaj, to proszę, napiszcie mi co jest lepsze

#kiciochpyta #telefony #cebuladeals #play #tmobile #orange #lte #telekomunikacja
ziuaxa - TL;DR: Mircy, jakie macie oferty na kartę? Pomóżcie mi uciec z Playa.

Sie...

źródło: comment_FodEsO3BefCoijB4tQw2mcX3VqrfJUPT.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ziuaxa: Mam Orange Free na kartę z włączonym "Rozmowy i SMSy Bez Limitu Do Wszystkich i pakiet internetu" za 25 zł i powiem szczerze, że jestem zadowolony. Internetu mam bardzo dużo, bo dostaje jeszcze bonusy za doładowanie 30zł/15GB, 50zł/25GB itd.
  • Odpowiedz
@daczka92:

Internet 3 GB w kraju (z czego 0,96GB do wykorzystania w roamingu w UE)

3 GB internetu to byłby znaczący spadek jakości życia w porównaniu z tym co mam w Playu czyli 6 GB plus gigabajty niewykrozystane przechodzące na następny miesiąc. Więc Nju odpada.

@MichaelT128 @MartinCh dzięki, zerknę.
  • Odpowiedz
@ziuaxa: ja mam w play za 25 złotych 10gb netu i reszta no limit. Umowa na czas nieokreślony - miesięczny okres wypowiedzenia... takie coś mi dali, gdy złożyłem wypowiedzenie.
  • Odpowiedz
@ziuaxa: tzn na stronie nie widzę tego 3 tylko 10 za 29zł ale rozumiem że to wiekszy wydatek już. w dwie osoby się opłaca bo to samo sie dostaje za 19zł od osoby
  • Odpowiedz
@ZackOscielny: przeglądałem ofertę Premium Mobile, ale po pierwsze mają chyba najgorszą stronę www wszystkich operatorów jakich widziałem. Po drugie nic "otwarcie" nie piszą o internecie w roamingu. Dopiero na podstronach jest napsiane, że trzeba bulić za megabajty (i za smsy i rozmowy) w Unii Europejskiej i to słono:

Informujemy, że w wyniku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/920 z dnia 17 maja 2017 r. zmieniającego rozporządzenie (UE) nr 531/2012, zmianę ceny hurtowej za 1 GB w roamingu w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie, z dniem 3 stycznia 2018 r. nastąpi zmiana warunków świadczenia usług w roamingu na terenie Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinu. Zmiana obejmuje: obniżenie wysokości dodatkowych opłat pobieranych w ramach Polityki Uczciwego Korzystania z roamingu w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie (obniżenie z 0,04 zł do 0,03 zł za 1 MB), obniżenie wysokości dodatkowych opłat pobieranych po przekroczeniu limitów na korzystanie z pakietów internetowych w roamingu w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie (z 0,04 zł do 0,03 zł za 1 MB). Dodatkowo w wyniku Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (UE) 2017/2311 z dnia 13 grudnia 2017 r. ustalającego średnią ważoną maksymalnych stawek za zakończenie połączenia w sieci ruchomej w Unii i uchylającego rozporządzenie wykonawcze (UE) 2016/2292, z dniem 3 stycznia 2018 r. nastąpi: obniżenie wysokości dodatkowej opłaty pobieranej w ramach Polityki Uczciwego Korzystania z roamingu w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie za połączenia odebrane z 0,05 zł do 0,04 zł brutto za minutę odebranego połączenia głosowego.

src: https://premiummobile.pl/roaming-miedzynarodowy/

Plus tabela opłat roamingowych -
  • Odpowiedz
Mam Orange Free na kartę z włączonym "Rozmowy i SMSy Bez Limitu Do Wszystkich i pakiet internetu" za 25 zł i powiem szczerze, że jestem zadowolony. Internetu mam bardzo dużo, bo dostaje jeszcze bonusy za doładowanie 30zł/15GB, 50zł/25GB itd.


@MartinCh: fajne. Z tego co teraz widzę, to biorąc pod uwagę

Małe podsumowanie - dalsze godziny researchu i znalazłem trzy oferty (niestety - dobre oferty znalazłem tylkou większych operatorów), które spełniają moje moje wymagania czyli: 25 zł (max), nielimitowane smsy, rozmowy + > 6 GB internetu + > 1GB internetu w UE to jedyne oferty lepsze of Playa
ziuaxa - > Mam Orange Free na kartę z włączonym "Rozmowy i SMSy Bez Limitu Do Wszystk...

źródło: comment_TDsKcPND424wxCspJxzy68QfhNHWsgxc.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz