Wpis z mikrobloga

Jakieś tipy/stronki żeby przygotować się do matury roz z angielskiego i ogólnie go nauczyć? wydaje mi się że po prostu nie potrafię się uczyć języków bo wkuwanie czasów i słówek to przecież nic nie d xD zacząłem oglądać serial z napisami angielskimi by uczyć się słówek(mam dość ubogie słownictwo), ogólnie rok temu napisałem na 60 i w tym chciałbym żeby chociaż to 80 było. Ogólnie z czego sie przygotować do gramatyki i pisanie rozprawki bo słuchanie to pewnie seriale sporo pomogą.
#angielski #matura
  • 14
@vvertoi: przerzuć się na wszystko po angielsku w necie, gry, tutoriale itd. bez opanowania języka w taki sposób moim zdaniem ciężko jest np. wyczuć w zadaniu co musisz zrobić.
@vvertoi: ok to po prostu zacznę oglądać ten serial i będę notował słówka których nie rozumiem ,a gramatykę to też idzie ogarnąć z tego czy robić ją na jakiś stronkach?
@TargonTM: najlepiej będzie jak kupisz jakieś porządne repetytorium/książkę do gramatyki do angielskiego, jest taka niebieska ale teraz nie pamiętam dokładnie jak ona się nazywa, ona ma wytłumaczone chyba większość czasów z angielskiego po kolei, i po prostu ćwiczyć to plus odciąć się od polskiego internetu ;p Oxford chyba miała w nazwie. I były chyba dwie, z podstawami, a druga poziom wyżej, chyba.
@TargonTM: powiem tak: ja nigdy nie uczyłem się gramatyki w szkole, po prostu nie słuchałem na tych lekcjach i olewałem ćwiczenia. Na przykład nie umiem powiedzieć czy czas ktory użyłem to past simple czy past perfect, większosci tych nazw i reguł nawet nigdy nie słyszałem. Ale piszę i mówię poprawnie i z sensem (i jeśli chodzi o szkołę to zawsze wyprzedzałem materiał) więc wychodzi na to, że da się jak będziesz
@vvertoi: @DPressed: ok dzięki, musze się jakoś wziąć za ten język bo może tragedii nie ma ale wypadałoby chociaż ten angieslki znać nigdy się tego nie uczyłem i wmawialem sobię że po prostu nie mam do tego głowy