Wpis z mikrobloga

a dziś kupujesz jakiś ~najmocniejszy procesor i starcza spokojnie na ponad 10 lat


@Troester: No k---a rzeczywiście. Chyba do grania w lola czy innego majnkrafta. Fakt, postęp w CPU znacznie spowolnił, ale bez przesady.
Mi 4 letni 4690K juz powoli zaczyna bottleneckować, a gdzie tu jeszcze 6 lat.
  • Odpowiedz
@resorak: A w tych latach to spoko. Tez miałem jakoś w 2005 albo '06 pierwszy komputer i nie zostałem piwniczakiem. Tylko wtedy byłem już w gimbazie i nie miałem już takiego "ciśnienia" na gry.
  • Odpowiedz
@buttbuddy: akurat podałeś zły przykład bo twój procesor nigdy nie należał do tych najmocniejszych. ja mówię o tych najszybszych w danym okresie czyli tak jak teraz kupujesz powiedzmy i9-7960X i masz spokój na wiele lat
  • Odpowiedz
tak jak teraz kupujesz powiedzmy i9-7960X i masz spokój na wiele lat


@Troester: No ale to by był kompletny kretynizm. Takich procesorów się nie kupuje bo przecież za jego cenę kupisz 5 topowych normalnych procesorów, czyli starczyłoby ci to na 15-20 lat, a ten procesor po 10 będzie już gównem tak jak ten co podałeś wcześniej teraz jest.
  • Odpowiedz
@buttbuddy: nie jest kretynizm bo dzięki temu masz komfort pracy, zapas mocy i długo plasujesz się w czołówce pod względem wydajności, nic cię nie obchodzi.
a twoim sposobem nigdy nie będziesz miał tego zapasu mocy na początku, zawsze będziesz gdzieś po środku i ciągle wydajności będzie tak na styk, w krótkim czasie procesor powoli zaczyna bottleneckować tak samo jak inne podzespoły bo one też były ze średniej półki, wymieniasz na
  • Odpowiedz
@anas_lex: Cos w tym jest, cm97/98 wtedy meczylem srogo i nie moglem sie doczekac, kiedy bede mogl pograc (te plakaty pilkarzy na scianie cos podpowiadaja ;D) aktualnie mam wyjebke na pilkne nozna, ogladam tylko Polska reprezentacje na ME lub MŚ
  • Odpowiedz