Wpis z mikrobloga

@Troester: Ale po co ci zapas mocy? xD To nie samochód. Na procesorze za 1 - 1.5K rzez 3 lata z haczykiem wszystko śmiga na maxa, jak przestaje to wymieniasz i cześć. Chyba lepiej niż zapłacić 6K za coś czego nie wykorzystasz nawet w połowie przez pierwszych kilka lat, a za kilka kolejnych jest słabsze niż egzemplarze ze średniej półki.

Masz nawet porównanie tutaj tego co podałeś wcześniej i mojego.

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core2-Extreme-X9650-vs-Intel-Core-i5-4690K/m2662vs2432
a dziś kupujesz jakiś ~najmocniejszy procesor i starcza spokojnie na ponad 10 lat


@Troester: Żarty się Ciebie trzymają. Patrzę sobie test procesora z 2008 https://pclab.pl/art31445-2.html . Sprawdzam standardy jakie wtedy obowiązywały: 2 GB RAM maks 8 GB, PCI-E pierwszej generacji, SATA 3 Gb/s, USB 2.0.
Jakoś mam wrażenie, że jednak wolę wymieniać komputery częściej niż kupować topowe i męczyć się z nimi latami.

PS. Jeśli dobrze sprawdziłem testy to teraz zintegrowana
@buttbuddy: nie rozumiesz. kupując taki procesor masz jakieś 10 lat zanim w ogóle dogonią go te prawie najtańsze.
idąc skrajnie twoim tokiem rozumowania nie ma sensu kupować i5 za 700zł raz na 4 lata tylko kupować co pół roku celerona za stówkę tak żeby się ciągle pocił pod 100% obciążeniem bo po co ci zapas mocy xD
@Troester: Na celeronie za stówkę to se pograsz w hello kitty na średnich, także przykład totalnie z dupy.

nie rozumiesz. kupując taki procesor masz jakieś 10 lat zanim dogonią go te prawie najtańsze.


Ale co mnie obchodzą najtańsze. Na najtańszych sobie nie pogram. Mnie obchodzą takie po 1 - 1.5K, a takie dogonią po 3-5 latach.
Kupowanie procka za 6k do gier zawsze będzie wyrzucaniem pieniędzy w błoto czy tego chcesz
a kto tu mówi o grach?


@Troester: Ja, od samego początku.
Jeżeli potrzebujesz go do zastosowań profesjonalnych gdzie faktycznie wykorzystasz jego moc to nasza dyskusja traci sens, ale wtedy twierdzenie, że wystarczy ci ten procesor na 10 lat jest jeszcze głupsze.
Jeżeli zaś potrzebujesz go do przeglądania internetu to wystarczy ci on pewnie i na 20 lat, co nie zmienia faktu, że zakup nadal bezsensowny.
Także nie ma sytuacji, w której