Wpis z mikrobloga

@Krytek: Na pewno były z tym ;)

No ale Neuschwanstein chyba każdy zna, ogólnie jak Niemców nie lubię, to jednak ilością, zachowaniem/odrestaurowaniem czy umiejscowieniem zamków/pałaców (Bawaria) biją nas na głowę :(. W Eltzu jeszcze nie byłem, ale na pewno odwiedzę ;), ale to w drodze na Normandię (w tym albo przyszłym roku).
S.....S - @Krytek: Na pewno były z tym ;) 

No ale Neuschwanstein chyba każdy zna, ...

źródło: comment_jpt81KzxZTScot7lSS46wfKLeB5MdplE.jpg

Pobierz
...ogólnie jak Niemców nie lubię, to jednak ilością, zachowaniem/odrestaurowaniem czy umiejscowieniem zamków/pałaców (Bawaria) biją nas na głowę :(.


@Student_AWAS: No ale jednak weź pod uwagę że swoich nie #!$%@?, a nasze często tak, do tego po tym jak się nam #!$%@? do kraju paląc, burząc i mordując, nadeszły rządy Ruskich (co też było konsekwencją ataku Niemców), a ci już z pałacykami, zamkami i tego typu architekturą walczyli systemowo, na bazie ideologii...
@Maltanczyk: Okej, czyli jak będę we Frankfurcie. Ale będzie trzeba ułożyć sobie wreszcie kiedyś jakąś trasę po niemieckich zamkach, bo mam w Niemczech rodzinę, spędzałam tam kiedyś pół wakacji co roku, a wstyd przyznać, prawie nigdzie nie byłam
@Jowanka: myślałem, że piszę ogólnie, a poszło do Ciebie :-].

Trochę jazdy jest, ale ogólnie uwielbiam podróżować autem i robić cross country :) dlatego powiążę zwiedzanie takiego MSM ze zwiedzaniem Normandii.

Ogólnie ja nawet do Monachium mam 1300km, więc nie mało, ale fajne się łyka taką trasę :).
@Jowanka: Wracałem przez Czechy i to z pominięciem autostrad #cebulamotzno

Ogólnie było fajnie, choć czasowo chyba z 1.5/2x dłużej. Natomiast do miasta Libereck wjechałem przez jakąś dziką górę, miałem ogólnie PIĘKNĄ panoramę miasta, aż żałuję, że fotki nie cyknąłem ( ͡° ʖ̯ ͡°).

Sama infrastruktura w Czechach też słabo, paradoksalnie najlepiej autem podróżuje mi się w Polsce - pełno stacji paliw i karczm przy drogach, w DE