Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki. Planuję zmianę samochodu i wybór ograniczył się do Leona 3 1.4 tsi i Ceeda 2 1.6 gdi. W grę wchodzi tylko benzyna, auto na miasto i od czasu do czasu na powrót do domu po słoiki ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie planuję nim jeździć codziennie, główny środek komunikacji to będzie rower, auto jak będzie zła pogoda albo nie będzie mi się chciało ruszyć dupy, jakieś wypady/zakupy, więc przebiegi nie będą duże.

Leon - na plus z wyglądu, dynamiczny silnik, ogólnie fajne autko. Na minus: wyższa cena i to że strasznie kradną te leony, pod blokiem to pewnie go nie zostawię, wyłącznie garaż podziemny wchodziłby w grę. Ogólnie trochę bałbym się go zostawiać na zadupiach.

Kia - Niższa cena, prostszy silnik, raczej mało awaryjne. Na minus: silnik pali po mieście jak smok, mniej dynamiczny, troszkę gorsze wyposażenie.

Co doradzicie? Leon w granicach 50k do wyjęcia, Ceeda mam fajny model pod nosem za 43k.

#seat #motoryzacja #kia #samochody
  • 22
  • Odpowiedz
@czlowiek_z_lasu: Mam Leona 1.4 Tsi 125km w wersji FR. Auto jakoś przyspiesza, nie trzeba lać 98. Co do spalania oleju to nie wiem bo mój ma dopiero miesiąc, ale z opini słyszę ze wersje po lifcie już nie biorą tak. Auto bardzo polecam, spokojna trasa to max 6l/100km, niestety na autostradzie przy 170-190 bierze nawet ponad 9 litrów.
  • Odpowiedz
@komoornik: Zgadzam się że zapłaci podobnie, chodzi o to że w katalogu jest spalanie w 98 a porównuje ze spalaniem kijanki na 95.
A to że pali względnie dużo oleju to nie jest żadna tajemnica. Nowe tsi się tego powolih pozbywają ale kolega szuka używki.
  • Odpowiedz
@czlowiek_z_lasu: e tam, 11-12 L/100km po mieście przy dynamicznej jeździe to nie dużo. Jak się starasz to ceed spokojnie do 8 zchodzi, a na trasach "międzymiastowych" średnio 5.4L/100km.

Btw. nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tym, że rzekomo "nie jedzie". Ma poniżej 10 s. do 100km/h, na autostradzie jazda ~180km/h to normalka.

A co do wnetrza, to skoro focus Cie odstrasza, to dlaczego leon już nie? Tam jest praktycznie
  • Odpowiedz
@DOgi: z ceedem to bez przesady , wszystkie te środki w klasie c to jeden paździerz ,na pewno unikałbym vagin , dzisiaj wybierałbym pomiędzy fordem , fiatem i koreańcami
@czlowiek_z_lasu: także człowieku z lasu nie skreślaj fiata - wg mnie najlepsza konstrukcja silnika , kija niestety ma już zasilanie wtryskiem bezpośrednim a to może już zaboleć :) po pewnym przebiegu
  • Odpowiedz
@DOgi: Ja wiem, że wszędzie plastik, to nie są samochody premium. Chodzi tutaj wyłącznie o design środkowej konsoli, która jest dla mnie przekombinowana. Ja lubię prostotę i te dwa auta pod tym względem są w porządku.
  • Odpowiedz
@czlowiek_z_lasu: jakby co to ceedem zrobiłem już 31 tys. Jakbyś miał jakieś konkretne pytania to chętnie odpowiem. A propos C klasy to jeżdżę też dość regularnie nowymi V40 i cee'd lepszy :) Brakuje mi tylko aktywnych systemów bezpieczeństwa.
  • Odpowiedz
Btw. nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tym, że rzekomo "nie jedzie". Ma poniżej 10 s. do 100km/h


@DOgi: Sprint do setki to nie wszystko. Z racji turbo TSI jest dużo bardziej elastyczny i ma moment obrotowy max przy 2,5 tys, a nie przy 5 tys. Dlatego nie musisz go kręcić pod czerwone pole, żeby dynamicznie jechać.

@czlowiek_z_lasu: Niestety Ceedem nie jezdzilem, ale z Leona jestem fest zadowolony.
  • Odpowiedz
@Harmonijka: Ford 2.2TDCI jak i również prawie dwutonowe A7 3.0TDI w takich trasach mi paliły max 8L, wiec 9,5L w aucie ważącym trochę ponad 1200kg mnie zaskoczyło
  • Odpowiedz