Wpis z mikrobloga

@Wu70: A co prewencyjnie dołożyć do Bugs 3 żeby nie "zgubić"/ułatwić odnalezienie? Dokupiłem "buzzer" na baterię (na jakie napięcie go ustawić ~ 7v?) i co jeszcze co nie przekroczy połowy wartości drona, ewentualnie coś co bedzie mozna póżniej wykorzystać
@17_mgnien_wiosny: ja mam pierwsze ostrzeżenie i buzzer na 3.5V, przy 2S to 7V, ale pod obciążeniem często spada niżej i sporo pika w czasie lotu ;-) Więcej bym nie dawał (chyba że chcesz żeby pikał po wylądowaniu bez obciążenia)
@edwin20: tak, 169$ prosto ze strony producenta kurierem wysyłają i jest w kilka dni. ;-) Do tego bardzo dobry kontakt z supportem.
Generalnie robiłem sobie mały przegląd żeby wziąć jakiegoś racera w rozmiarze 150-250 początkowo bardziej celując w 220 ale każdemu (w sensownym budżecie) czegoś brakowało albo ludzie na rcgroups narzekali na coś. Vifly x150 okazał się złotym środkiem, czysto w specyfikacji mu niczego nie brakuje, nadajnik video o bardzo dużej
@Mosqu: myślę, że bez problemu da radę za 169$ z kurierem i dodatkowymi śmigłami gratis. Jak chcesz mogę zapytać, brałem u nich dwa zestawy (na stronie też była obecna cena).
@Mosqu: z ceną tak jak pisałem, do zrobienia.
Mam jedną 850mAh 3s 76g + dodatkowa kamerka 27g i jest mnóstwo mocy, więc polecisz ale takimi dronami lata się najlepiej przy lekkich bateriach. Tak samo o wiele więcej mocy jest przy 4s i takie najlepiej kupować (3s mam tylko jedną dla porównania), 550mAh 4s 70C (67g) wymiata.

Tak czy siak jak masz tylko 3s to i tak trzeba będzie kupić komplet 4s
@Wu70: Dzięki za odpowiedzi, już byłem bliski żeby zagadywać o tą zniżkę o której wspominałeś, ale zacząłem oglądać różne recenzje tego vifly i "EUREKA" - trafiłem na informację, która sprawiła, że mój obecny ZMR 250 zostanie jeszcze ze mną na jakiś czas. Otóż do tej pory przy próbach akrobacji zdarzało się, że silniki całkowicie gasły i dron spadał jak kamień. Myślałem, że to coś z ustawieniami albo połączeniami i sprawiało, że
@Mosqu: skąd ja to znam, zawsze przełączam włączanie/wyłączanie silników na któryś przełącznik mając w myślach, że tymi kombinacjami to bym tylko spadał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale dodam od razu, że kiedyś też miałem ZMR250 ;-) Niestety bardzo źle go wspominam, zraziłem się przez niego do wyścigówek na jakiś czas, do tego ciągłe naprawy po każdym upadku, słaba stabilność i konieczność walki z pidami.
Za to w