Wpis z mikrobloga

Jako że na syryjskim froncie trochę spokojniej się robi, to chciałbym zachęcić do większego zainteresowania Jemenem. W zasadzie to jest bardziej ważki dla świata konflikt, a totalnie przemilczany przez media. jakby nie było to wojna prowadzona przez najważniejsze państwo jeśli chodzi o surowce i robi się tam coraz "ciekawiej", rakiety już wlatuje do Arabii, ogromne porotesty w Jemenie, no i jesli Trump wycofa się z Syrii to z pewnością zagoszczą właśnie w tym regionie. Mimo tylu lat wojny to wydaje mi się że "zabawa" w Jemenie dopiero się rozkręca, tym bardziej żę to jest bitwa o ogromne pieniądze w przeciwieństwie do Syrii. Pogłębiające się zamieszanie w Arabii Saudyjskiej to miód na serce wielu krajów.
Poniżej ogromne protest w jemenie przeciwko bombardowaniom Saudów i USA
#syria #jemen #wojna
lol_ek - Jako że na syryjskim froncie trochę spokojniej się robi, to chciałbym zachęc...

źródło: comment_9Q5XKEHkcPG7OQhNZQErqUWrFB4X2OuQ.jpg

Pobierz
  • 22
@Vargtimmen: Bardziej chodziło mi o to, że większe zamieszanie w Jemenie, odbije się na Arabii Saudyjskiej i to doprowadzi do większych cen ropy, jednak w tym temacie się nie wypowiadam, Bliski wschód to nie moje tereny zainteresowania :) Pzdr.
@benzdriver: No w sumie nic xD Lepiej żyć w błogiej nieświadomości i z nadzieją patrzeć w przyszłość. Ale zawsze w takich okolicznościach istnieje ryzyko poważniejszego konfliktu, który odbije się na rynkach surowców, a co za tym idzie, wzrostem cen ropy. Starożytna chińska klątwa mówi: obyś żył w ciekawych czasach. Myślę, że te ciekawe czasy nadchodzą, dlatego trzeba patrzeć uważnie na bliski wschód.
@benzdriver: Wynik rywalizacji irańsko-saudyjskiej w Jemenie odbije się na pozycji tych dwóch państw i reprezentowanych przez nie odłamów religijnych w świecie islamskim, co przełoży się na kształtowanie i rozprzestrzenianie fundamentalistycznych ruchów muzułmańskich, w szczególności w Europie. Dodatkowo, te konflikty tworzą lokalną pustkę polityczną, w której rozpychają się kryminalno-terrorystyczne twory pokroju Al-Kaidy i ISIS, eksportujące swoją patologię na cały świat.
jesli Trump wycofa się z Syrii to z pewnością zagoszczą właśnie w tym regionie.


@lol_ek: Amerykanie w tym regionie w Dżibuti mają od dawna #!$%@?ą bazę, którą cały czas powiększają. Camp Lemonnier Dodatkowo w tym samym miejscu bazy wojskowe mają Chińczycy, Francuzi, Włosi i pewnie ktoś jeszcze.

jakie ma znaczenie co sie dzieje w Jemenie dla zwyklej, przecietnej osoby takiej jak ja?


@benzdriver: Wszystko co płynie z Azji do Europy
MrPerfetc - > jesli Trump wycofa się z Syrii to z pewnością zagoszczą właśnie w tym r...

źródło: comment_FC5JyBNxH89czMmiWHTNoaUtkEVmkvty.jpg

Pobierz