Wpis z mikrobloga

#android #programowanie

Chciałbym przesłać po kablu USB jakieś informacje z Arduino do telefonu z Androidem. Chcę żeby Arduino było zasilane prądem z telefonu. W dokumentacji Androida znalazłem schemat (wrzucam jako załącznik), który odpowiada temu co potrzebuję. Jest więc możliwe zasilanie zewnętrznego urządzenia po usb i jednocześnie odbiór informacji z niego.

Pytanie tylko jak to zrobić. Podłączenie Arduino do telefonu skutkuje brakiem reakcji obu stron. Co należałoby zrobić żeby to zaczęło działać? Jak uruchomić reverse charging na telefonie?
piotrek-5 - #android #programowanie

Chciałbym przesłać po kablu USB jakieś informa...

źródło: comment_gad3JYFMygw9kEDpZyQnhkL73z6GcEOP.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piotrek-5: Zobacz najpierw czy telefon wspiera usb-otg. Wiem że można programować arduino przy pomocy telefonu więc zacząłbym od tego. Jeśli chodzi o uart czyli serial.print() widzę że na googlach są jakieś rzeczy więc się da. Można też łatwo przy pomocy arduino emulować klawiature usb lub mysz więc zawsze jest to jakiś sposób wprowadzania danych
  • Odpowiedz
  • 0
Dobra, już wiem w czym problem. Zastosowałem przejściówkę która co prawda wspierała OTG, jednak host mógł być podłączony tylko po jednej stronie. Ja podłączyłem hosta z drugiej strony. Temat do zamknięcia ;)
  • Odpowiedz