Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanko, mam mieszkanie w bloku i licznik energii elektrycznej ma klatce, czy zakład energetyczny doprowadza przewody tylko do licznika a dalej juz musze to zrobić sam czy sa zobowiązani dostarczyć mi do mieszkania? Robie nowa instalacje a do mieszkania wchodzi mi przewód aluminiowy i to jeszcze 2 żyły tylko ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Bede do nich dzwonił dopiero koło 12 ale chciałem sie Was zapytać, bo znając moje PGE to nic sie przez telefon nie dowiem a nie moge na razie wziąć wolnego zeby tam pojechac ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#remontujzwykopem #kiciochpyta #elektryka
  • 6
Zakład energetyczny nie zajmuje się przewodami. Sam wymieniasz przewody do licznika i od licznika i zgłaszasz do zakładu wniosek o zaplombowanie. Jeśli wymieniasz przewody od WLZ do licznika to nie możesz bruzdy zagłosować przed odbiorem, bo ci nie odbiorą takiej instalacji
@100mph: dzięki :)

Juz wiem wlasnie, byłem dzisiaj w spółdzielni i dostałem numer do ich elektryka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zadzwonię i niech mi wymieni, to dosłownie 3 metry kabla ale taki bajzel jest w skrzynce z licznikami ze nawet nie wsadzam tam palców :P