Wpis z mikrobloga

#dji #djispark #djimavic znalazłem na YT link z opisem do zrobienia FCC mode co zwiększa zasięg naszych #drony #dron. Dji żeby spełniać wymogi europejskie ogranicza moc czterokrotnie i zasięg mojego sparka w #pl to 500m (licencja CCE) w USA gdzie obowiązuje licencja FCC nie ma ograniczeń i #spark może spokojnie latać do 2000m. Ważniejsze jest to ze korzysta on z innej sieci co przekłada się na jakoś połączenia, jest mega stabilne zarówno sterowanie jak i podgląd obrazu poniżej link:
stannn2 - #dji #djispark #djimavic znalazłem na YT link z opisem do zrobienia FCC mod...
  • 15
  • Odpowiedz
  • 2
@asdasdce2w: z tego filmu wynika ze tak :) wiec polecam zrobić. Gość gada trochę długo ale warto obejrzeć całość albo przynajmniej 1/2 gdzie dowiesz się całości. Mode polega na odszukaniu GPS na chwile by znaleźć się w USA przełączyć tryb połączenia, wrócić do EU (pl) i pamiętać o anulowaniu ponownej zmiany ustawień :)
  • Odpowiedz
  • 1
@bi-tek: póki co cieszymy się ze tak nie jest. Myśle ze będzie im trudno to zablokować bo w USA jest wolność wiec nie mogą blokować Ci możliwości europejskiego sparka jeśli pojedziesz do USA. Tak czy siak FCC mode jest naprawdę bezpieczniejszy niż te wymogi EU ponieważ wreszcie masz pełna kontrole nad dronem. Do tej poty leciałem na 300m i obraz mi lądował a teraz stabilnie :)
  • Odpowiedz
@stannn2: Mam nadzieję. Wcześniej miałem łączność z dronem przez przewód OTG, ale przy której aktualizacji usunęli telemetrię z OTG i przeszedłem na Wi-Fi. Niestety na Wi-Fi nie ma takiej stabilności jak na OTG, ale ma telemetrię. Mam nadzieję, że to rozwiązanie przywrócić sensowne zasięgi dronowi.
  • Odpowiedz
@stannn2: @macq: Cześć. Sprawdziłem dzisiaj zasięg lotu na FCC. Różnica jest ogromna. Pierwszy raz udało mi się dolecieć do limitu. Mam ustawiony na 1000 m, ale dron zawsze wcześniej tracił połączenie z aparaturą. Jeszcze raz dziękuję za wrzucenie linka do filmu. Chciałem latać w pełni legalnie i już prawie pogodziłem się z tym co jest na CE, aż trafiłem na ten film pokazujący jak łatwo przełączyć drona na normalny tryb
  • Odpowiedz
  • 1
@Laszl0: nie ma za co, komfort jest niesamowity a najważniejsze jest to ze wykonuje się to prosto bez żadnych zamienników oryginalnej apk djigo4
  • Odpowiedz