Wpis z mikrobloga

#planszowki #grybezpradu #karcianki
Mirki, chce wybrać dla siebie jakąś karciankę/planszówkę, mam na oku:
Horror w Arkham(Planszówka lub karcianka)
Gra o Tron(Planszówka lub karcianka)
Neuroshima Hex
Co z tego jest warte polecenia? Czytałem, że z tym horrorem jest lipa w polskim tłumaczeniu, a co do GoT, że ciężko grać podstawowym Core Setem, co o tym myślicie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 6
@D3xxT3r: wziąłeś gry, które kompletnie się różnią i mają różny target :D wypowiem się co do tych, które mam. Neuroshima jest szybka i trzeba trochę kminić, takie połącznie szachów i pokera, nie każdemu podejdzie, klimatu tu za wiele nie ma, stricte mechanika. Gra o Tron planszowa to majstersztyk, rozwija skrzyda przy graniu full składem, gra wymusza negatywną interakcję, a nie każdemu podoba się to, że w którymś momencie trzeba wsadzić sojusznikowi
@Zorak @fifithebest gry wybrane nie bez powodu, podoba mi się ich klimat, lubię też motyw kolekcjonerski, stąd karcianki w zestawieniu, chodzi mi o to, co z tych pozycji jest najbardziej grywalne i daje dużo satysfakcji, no i różnice między rozgrywką karcianą, a planszową przy HA i GoT, która wersja lepsza, osobiście nie grałem w żadną z tych gier
@D3xxT3r wszystkie trzy (na temat GoT lcg się nie wypowiem, bo grałem chwilę tylko w poprzednia edycję) tylko każda w inny sposób. W jakim gronie będziesz grał najczęściej? Jak dwie osób to LCG, jezeli mieszane towarzystwo , które nie za bardzo lubi negatywna interakcje to Horror, jak ekipa, która lubi kombinować i walczyć między sobą to zdecydowanie GoT planszowy
@D3xxT3r: HwA LCG to połączenie karcianki i RPG - robisz swoją postać i grasz szereg scenariuszy, zdobywasz xp ulepszasz talie a twoje poprzednie decyzje maja wpływ na kolejne scenariusze. Jest masa zabawy przy planowaniu talii (zakladające że masz dodatki) scenariusze maja sporą regrywalność a badacze bardzo się róznią między sobą co też zwieksza regrywalność.

Błędy w tłumaczeniu są ale bardziej irytujące niż psujące gre - takich poważnych to może sa 2