Wpis z mikrobloga

#samochody #bezpieczenstwo #ncap

Wiem, że już było znalezisko na ten temat, ale jakoś nie widziałem, żeby ktoś wspomniał konkretnie o tej sprawie, o której ja chcę.

3 miesiące temu pojawiła się informacja, że Fiat Punto został #!$%@? najbardziej niebezpiecznym autem w historii testów NCAP i dostał 0 gwiazdek.

Parę osób słusznie zauważyło, że te gwiazdki są coraz mniej warte, bo nie pokazują, jak naprawdę bezpieczny jest dany samochód. I właśnie takie Punto doskonale pokazuje, dlaczego.
Aktualne Punto to konstrukcyjnie dokładnie ten sam samochód, który wszedł na rynek jako Grande Punto. I wtedy też został on przetestowany przez Euro NCAP, dostając 5 (pięć) gwiazdek, czyli maksymalny możliwy wynik.

Pytanie - czy warto zaprzątać sobie głowę gwiazdkami, skoro brak paru brzęczyków w samochodzie potrafi tak bardzo obniżyć jego ogólną ocenę?
Pobierz aksal89 - #samochody #bezpieczenstwo #ncap

Wiem, że już było znalezisko na ten tem...
źródło: comment_wMqMgMoajHkXRJBhIwoAhNG3HeKyuPTd.jpg
  • 5
został #!$%@? najbardziej niebezpiecznym autem w historii testów NCAP i dostał 0 gwiazdek.


@aksal89: Pewnie nie dzwoni automatycznie po pomoc gdy kończy ci się paliwo, nie ma asystenta uderzenia w pieszego (wybiera zawsze tego najgrubszego), a w bagażniku nie ma specjalnej certyfikowanej budy dla psa z siedmiopunktowymi pasami bezpieczeństwa.

Generalnie interesujące są tylko pierwsze dwa wskaźniki (żółty i niebieski)
@Jaktosiestalo: Właśnie takie mam przemyślenie - z jednej strony całkowita racja. A z drugiej sam byłem zaskoczony, bo jeszcze parę lat temu w miarę dokładnie przestudiowałem jak przeprowadzane są testy i od tamtej pory zasady oceny zmieniły się tak, ze tamta wiedza jest warta absolutnie nic. I sądzę, że wiele jest takich osób jak ja.

No ale co ja się bulwersuję, #!$%@?ć ich i ich brzęczyki XD