Wpis z mikrobloga

Nareszcie umyty po zimie, bo już tablic rejestracyjnych nie było widać. Z tej okazji małe #pokazauto póki jeszcze ptaki nie obsrały i deszcz nie spadł (co w związku z myciem auta pewnie nastąpi w ciągu godziny xD)

Uprzedzając pytania: 1.4t 125KM 2017r

Nie mogłem dołożyć 200k i kupić coś porządnego ani nie chciałem starej wypierdzianej beemki w full opcji V8 zamiast nowego pachnącego auta xD

#samochody #motoryzacja #opel
KrzysztofKrawczyk - Nareszcie umyty po zimie, bo już tablic rejestracyjnych nie było ...

źródło: comment_kZLnboghgZ598Rm0jKYmjcOrP5zLABTe.jpg

Pobierz
  • 123
  • Odpowiedz
@sikzmiednicy: katalogowo 80k, ja wziąłem w Opel DrivePlan na wynajem długoterminowy. Po zniżce wartość ok. 68k, koszt miesięczny przy 0% wkładzie własnym na 36 miesięcy wynosi 900zł brutto. Do tego można dobrać ubezpieczenie w racie, pakiet serwisowy, opony itd. co też uczyniłem. Łącznie 1450zł brutto
  • Odpowiedz
@daeun:
1. 68 koła a nie 80, w Oplu normą jest zawyżanie cenników żeby potem wszystkim jak leci dawać atrakcyjne rabaty. Taka taktyka
2. Auris IMO wcale nie jest ciekawy, przymierzałem się do niego ale jak dla mnie nudniejszy niż Opel. Kwestia gustu oczywiście, ale przetestowałem też inne auta i wybrałem świadomie.
  • Odpowiedz
@KrzysztofKrawczyk: #!$%@?, ze bieda, ważne, że nowy xD
1450zł x 36 miesięcy, czy dobrze rozumiem, że zapłacisz w ciągu 3 lat 52200zł za użytkownie 125konnego Opla?
Coś mi się wydaje, że aż tyle by nie wyszła strata na 5letnim lepszym aucie również z OC, oponami, naprawami.
Z jednej strony wsiadam i jadę, ale z drugiej jadę padaką, mam mieszane uczucia.
  • Odpowiedz
@kipowrot: mam firmę, po odliczeniu podatków wychodzi 1030-1040zł/msc i jest to ostateczny koszt wszystkiego (nie ponoszę żadnych innych kosztów oprócz paliwa i płynu do spryskiwaczy). Po 3 latach wychodzi więc nie 52k a 37 620zł. Nie jest to wg mnie duży koszt jak za nowe auto i wziąłem to absolutnie świadomie (rozważałem też leasing używanego, leasing tradycyjny i kupno starszego używanego ale po dłuższej analizie zdecydowałem się na najem).

Czy bieda
  • Odpowiedz