Wpis z mikrobloga

Nareszcie umyty po zimie, bo już tablic rejestracyjnych nie było widać. Z tej okazji małe #pokazauto póki jeszcze ptaki nie obsrały i deszcz nie spadł (co w związku z myciem auta pewnie nastąpi w ciągu godziny xD)

Uprzedzając pytania: 1.4t 125KM 2017r

Nie mogłem dołożyć 200k i kupić coś porządnego ani nie chciałem starej wypierdzianej beemki w full opcji V8 zamiast nowego pachnącego auta xD

#samochody #motoryzacja #opel
KrzysztofKrawczyk - Nareszcie umyty po zimie, bo już tablic rejestracyjnych nie było ...

źródło: comment_kZLnboghgZ598Rm0jKYmjcOrP5zLABTe.jpg

Pobierz
  • 123
  • Odpowiedz
@poczekaj: 0% wkładu było ustawione, 48 miesiecy, przeglądy chyba w cenie - nie pamiętam ot tak klikałem na szybko - przecież nie pisałem nic o najmie długoterminowym. To bardziej jako ciekawostka, że się da "za parę stówek" miesięcznie jeździć nowym autem średniej klasy - porównania nie robiłem.
  • Odpowiedz
@mor3nko: można wykupić, ale nie za "małe pieniądze" tylko za mniej więcej tyle, ile kosztuje takie 3-letnie auto na rynku samochodów używanych. Wynika to z tego, że przy wynajmie nie spłacasz wartości auta, tylko jego utratę wartości w tym 3-letnim okresie (+ oczywiście dodatkowy procent dla banku). Nie pamiętam dokładnie ile u mnie ta kwota wynosi, ale chyba ok. 37 000 netto. Mogę zweryfikować wieczorem jeśli Cię to interesuje
  • Odpowiedz
Teraz doczytałem twój post o kosztach - wychodzę z takiego samego założenia. Naprawdę nie przynosi mi żadnej frajdy szukanie fajnego auta na otomoto, tracenie wolnego czasu i użeranie się z handlarzami.


@miczal: dokładnie, wychodzę z założenia, że nawet jeśli trochę przepłacę (choć nie uważam żebym jakoś bardzo tracił na tym wynajmie) to rekompensuje się to spokojem, czasem zaoszczędzonym na otomoto i w głupich gadkach z wąsatymi oszustami zwanymi handlarzami. Jakbym miał
  • Odpowiedz