Wpis z mikrobloga

Mireczki, powoli zbieram się do uwarzenia swojego pierwszego piwa.
Nurtuje mnie następujące pytanie: czy na płycie indukcyjnej uda mi się uwarzyć piwo, czy są jakieś przeciwwskazania w tym kierunku? Chciałbym kupić gar ~40 litrów, ale będzie on musiał być kompatybilny z ww. płytą, bo nie mam dostępu do innych palników ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#piwowarstwo #piwo #piwowarstwodomowe #craftbeer
#browargubernatorski <— można obserwować albo czarno-listować.
  • 12
podgrzewanie/gotowanie będzie dłuższe


@flamezz: Czy jest to istotna sprawa? Najbardziej obawiam się tego, że jak są włączone wszystkie palniki, to gotowanie jest takie jakby pulsacyjne ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@rotanrebug: Nie próbowałem na indukcji ale na zwykłej elektrycznej mam dwa problemy - trzeba uważać na temperaturę i trzeba uważać by płyta się nie przegrzała. Zastanów się nad taboretem gazowym (ok 130 za porządny) plus butla ze stacji.

Moim zdaniem lepsza opcja. Zobacz też na koszt garnka do indukcji vs zwykły emaliowany.

Protip - garnki emaliowane na allegro sprzedają BEZ pokrywek!
trzeba uważać by płyta się nie przegrzała.


@gregor40: Tego również bardzo się obawiam, bo pomimo tego, że jest puszczona siła, to jak coś #!$%@?, to pewnie bardziej będzie mi żal tego, co w garnku, a nie tego, co z kuchenką ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zastanów się nad taboretem gazowym (ok 130 za porządny) plus butla ze stacji.


@gregor40: Jakieś sprawdzone sprzęty masz? Jaka butla? Wystarczy taka
czy są jakieś przeciwwskazania w tym kierunku?


@rotanrebug:
- łatwość na zarysowanie
- niekoniecznie duża wytrzymałość
- trudność w zagotowaniu tak dużej objętości

Niby da się, ale nie jest to łatwe. Jeśli koniecznie musisz, to dokup sobie grzałkę.
Albo zmień na taboret gazowy
@rotanrebug: Tzn płyta się nie zepsuje, moja ma czujnik przegrzania i się wyłącza, ale do dupy takie warzenie (zajebiście jest napisać warzenie przez rz :P ). Bardziej się boję by nie pękła.

Nie mam doświadczenia w taboretach. Musi mieć solidną podstawę. Zasilanie bym zrobił z butli 11kg - takie jak dają na stacjach benzynowych. Turystyczna 3kg będzie za mała. Poza tym chyba trudniej ją wymienić. Potrzebujesz do tego jeszcze węże do
@rotanrebug polecam poszukac uzywanych taboretow na olxie/forach ja kupilem za 60 zl z przewodem i reduktorem. Butla turystyczna przy 7kW taborecie 2 kg starczala na 2-3 warki, ale ze wzgledu na problemy z jej nabijaniem (w okolicy nie ma punktu wymiany butli o takich wymiarach i trzeba bylo swirowac pawiana na stacji lpg) zdecydowalem sie na zakup zwyklej jedenastki.