Wpis z mikrobloga

Pomyślałem że powiem wam osobiście:
Odchodzę z Solgazu. Konto firmowe na Wykopie prowadziłem od samego początku. Poniżej krótkie FAQ, które wyjaśni to i tamto.

Po co nam to mówisz i kogo to obchodzi?
Spora część z Was kojarzy Solgaz z działań na Wykopie, niektórych nawet poznałem osobiście. Tysiące komentarzy, dziesiątki tysięcy plusów. Jestem tu łącznie 4 lata, więc spory kawałek czasu.

Kim ty w ogóle jesteś?
Odpowiadałem za marketing Solgazu, zrobiłem sobie zdjęcie z Kuźniarem i niechcący zostałem memem na Wykopie. Później gotowałem kaszkę i dalej prowadziłem firmę do przodu ( ͡º ͜ʖ͡º)

To ty żyjesz?
Oczywiście. Jarek dostał program wideo w jednym z portali, a ja jestem Dyrektorem ds. Marketingu i Handlu w Solgazie. Ale nie przez to, że jestem synem prezesa czy coś. Wcześniej pracowałem m. in. w Grupie Onet, paru stacjach radiowych i prasie lokalnej. Studiowałem na Uniwersytecie Jagiellońskim, ale częściej można było usłyszeć mnie w roli wykładowcy lub prelegenta, chociażby na Uniwersytecie Warszawskim, Łódzkim, Collegium DaVinci w Poznaniu, czy kard. Wyszyńskiego w Warszawie. No i na konferencjach, np. Polskiej wersji TEDx, Kongresie E-handlu, czy I Love Marketing & Social Media (gdzie regularnie na każdej edycji słucha mnie 800 osób na sali i jeszcze więcej w transmisji live).

Co robiłeś w Solgazie?
Przed moim przyjściem firma istniała już 12 lat, a mimo to zastałem mały budynek po starej piekarni oraz dział sprzedaży i obsługi klienta składający się z… jednej osoby. W 2014 roku przyszedłem do Solgazu z misją promowania firmy i rozwijania jej. Założyłem facebooka, rozpocząłem współpracę z blogerami, dziennikarzami i mediami, planowałem reklamy w prasie, internecie a później telewizji. Po drodze pokazaliśmy się na targach w Berlinie, Amsterdamie, Moskwie, Dublinie, a nawet w Sosnowcu i Kielcach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chyba się udało, skoro mamy nową ogromną fabrykę, eksportujemy do 30 krajów, stać nas na reklamę w TV i tworzenie nowych produktów, a o wszystkim mówią największe media w Polsce i nie tylko. No i zawitaliśmy do prawie 300 sklepów, które na początku sam wyposażałem w sprzęt jeżdżąc od miasta do miasta. Teraz już mamy większy zespół który to robi. Więcej o tym w ostatnim punkcie.

Dlaczego odchodzisz?
Pokazałem na przykładzie Solgazu, że wiem jak rozwinąć firmę z kilku płyt tygodniowo do kilkudziesięciu milionów złotych przychodu rocznie. Chętnie sprawdzę się w innym miejscu.

Co teraz będziesz robił?
Ogłoszę w odpowiednim czasie. Jeszcze chwilę zostanę na wypowiedzeniu.

To Solgaz w ogóle istnieje?
TAK! I ma się doskonale. Nasz sprzęt można kupić w niemal 300 sklepach popularnych sieci: Media Markt, Saturn, Neonet, MyCenter czy Media Expert. Ostatnio reklamujemy się w telewizji, radiu i banerach w miastach wojewódzkich, co niektórzy z was ostatnio zauważyli. Minął już rok od naszej głośnej premiery z Robertem Makłowiczem, a kolejne produkty w drodze.

Swoją drogą 2017 był kolejnym z rzędu rekordowym rokiem w całej historii firmy. Zarobiliśmy 30 milionów złotych, a Puls Biznesu uznał nas za 25. najszybciej rozwijającą się firmę w Polsce. 2018 zapowiada się jeszcze lepiej :)

_
#socialmedia #marketing #ciekawostkizsolgazu #chwalesie #praca
Pobierz
źródło: comment_sm2N0NGDk26sZcz4QkHPLPChOdVn8IzH.jpg
  • 334
Wykonałeś swoją robotę, a wykopem się nie przejmuj. Tu sami "praworządni dobrzy". Całkowicie nie rozumiem czemu mają tu konto cymbały, które nie potrafią rozdzielić kwestii twojej kariery i spraw firmy "Solgaz" w której nie byłeś decydentem. W dziedzinie social-media jesteś gość.


@ZasilaczKomputerowy: dzięki za dobre słowo :)
@Kaijot: Jakie kurde liczby? Nawet nie podał czy to przychody czy zysk. Typ pozakładał dziesiątki kont na forach gdzie pisał zmyślone komentarze, przekupywał wykopków aby pisali pochlebne recenzje, ściemniał podając nieprawdziwe cechy sprzedawanego produktu a Ty twierdzisz że to świetny marketingowiec. No jeśli uznać że ta branża to kłamstwo i oszustwo to wtedy się zgodzę.
ja to przede wszystkim muszę wygooglować co to jest ten solgaz i co wy robicie

nie wiem czy możesz mnie traktować jako swoją osobistą porażkę, ale jeśli tak to przepraszam xd


@cojaturobietezzajety: jeśli nie robiłeś remontu kuchni w ciągu ostatnich 4 lat to luzik, po prostu mogłeś nas nie znać :)