Wpis z mikrobloga

Z okazji 30. zwycięstwa Stocha w Pucharze Świata zrobiłem taką klasyfikację pt. "Skoczkowie towarzyszący Stochowi na podium podczas jego triumfów". Klasyfikację robiłem na podstawie grafiki, która już tutaj dzisiaj była wrzucana (picrel). Wszystko było robione na szybko (nie sprawdzałem np. czy jacyś zawodnicy nie zajęli ex aequo drugiego miejsca), więc mogą się pojawić jakieś błędy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przechodząc do klasyfikacji - skoczkiem, który najczęściej towarzyszył Stochowi na podium podczas jego zwycięstw jest Severin Freund (7 razy). Tuż za nim są Andreas Wellinger i Stefan Kraft (po 6 razy). W klasyfikacji przyjąłem jednak zasady obowiązujące w klasyfikacjach medalowych, tzn. w tym przypadku najlepszy jest ten, który ma największą liczbę drugich miejsc. W przypadku tej samej liczby drugich miejsc decyduje ilość trzecich miejsc. W przypadku skoczków, którzy nigdy nie zajęli 2. miejsca podczas zwycięstwa Stocha decyduje ilość trzecich miejsc ( ͡° ͜ʖ ͡°) Stochowi podczas wszystkich jego zwycięstw towarzyszyło na podium 28 skoczków z 7 krajów.

Klasyfikacja prezentuje się następująco:
1. S. Freund - 4 razy na 2. miejscu i 3 razy na 3. miejscu (4+3)
2. R. Freitag - 4+1
3. A. Wellinger - 3+3
S. Kraft - 3+3
5. D. A. Tande - 2+0
6. G. Schlierenzauer - 1+1
D. Ito - 1+1
S. Ammann - 1+1
P. Prevc - 1+1
M. Hayboeck - 1+1
N. Kasai - 1+1
A. Fannemel - 1+1
Wściekła Ajzenbiśla - 1+1
D. Kubacki - 1+1
15. T. Hilde - 1+0
T. Morgenstern - 1+0
R. Kranjec - 1+0
M. Kot - 1+0
J. A. Forfang - 1+0
20. A. Bardal - 0+2
R. Johansson - 0+2
22. M. Uhrmann - 0+1
A. Małysz - 0+1
A. Kofler - 0+1
J. Ziobro - 0+1
J. Damjan - 0+1
P. Żyła - 0+1
D. Prevc - 0+1

Tak prezentuje się klasyfikacja narodowa:
1. Niemcy - 12+9
2. Austria - 6+6
3. Norwegia - 5+5
4. Polska - 2+4
5. Słowenia - 2+3
6. Japonia - 2+2
7. Szwajcaria - 1+1

Miejmy nadzieję, że już w niedzielę w tej klasyfikacji zajdą zmiany :)

#skoki #ciekawostki
Pobierz
źródło: comment_FL1J7y88vLzcjAsa9BFAIhZDIVKNpBU3.jpg
  • 3