Wpis z mikrobloga

#android #xiaomi #redmi #4x
eh.. zrobiłem wczoraj o północy aktualizacje z 9.2.4.0 na 9.2.5.0, global stable.
całą noc telefon sobie leżał, rano zacząłem go używać, wszystko było spoko, natomiast o godzinie 14 mi się zresetował, wlączył, zresetował i tak w kółko. ;|
telefon się włącza, działa 45 sekund i się resetuje, jest to soft reboot, bo telefon włącza się spowrotem po około 15 sekundach. na dole pokazuje się napis "find device closed unexpectedly". przeszukałem całe google i nic ciekawego nie ma.
czy mogę jakoś chociaż zgrać dane? na włączonym telefonie nie jestem w stanie tego zrobić, nawet nie ma czasu, żeby pliki się załadowały w folderze na komputerze a telefon już się resetuje. mam zablokowany bootloader :/
  • 25
@toldii: czy do miflasha nie trzeba mieć odblokowanego bootloadera? z tego co widzę, to jednak trzeba mieć. przywrócenie do fabrycznych z pozycji systemu też mi skasuje wszystkie dane.
@makinal: dzięki za info.. w takim razie nie jestem sam, jesteś ty + zapewne setki osób, który zrobiły update do 9.2.5.0. #!$%@? :X ciekawe jak zamierzają naprawić ludziom telefony tak, żeby nie utracić danych..
@makinal: to ty nie robiles żadnego updatu i samo ci się popsuło? bo ja zrobiłem update na 9.2.5.0 i telefon działał parenaście godzin, a potem nagle się popsuł. update ściągnąłem ze strony en.miui.com i sam wybrałem plik i zaktualizowałem.
@errorek95: a mnie wyśmiewali jak doradzałem profilaktycznie instalować TWRP żeby się zabezpieczyć przed takimi akcjami ()

ściągnij sobie najnowszego miflasha. Tam masz opcje "save user data". Jak to działa w praktyce to nie wiem, może pomoże. Oczywiście, musisz wcześniej wejść w tryb EDL co na redmi 4 może być problematyczne.
@makinal: nie mam pojęcia co oni nakombinowali.. chyba w takim razie widocznie zrobili aktualizacje jakiejś systemowej aplikacji, ludziom się automatycznie pościągały i popsuły telefony xD
@marecki22: pisałem do chińczyka, żeby mi odblokowali bootloader ale nikt się do mnie nie odezwał. :C teraz bym miał TWRP i chociaż bym sobie dane zgrał i potem spróbował sflashować jakis stary rom ;/ a w tym momencie nie mogę zrobić nic oprócz WIPE DATA z poziomu recovery, a to też nie wiem czy pomoże. telefon z playa, jakąś tam gwarancję ma teoretycznie, może na tym się skończy.
@errorek95: EDL to nie bootloader. Inaczej to nazywa się tryb download / serwisowy. Redmi Note 3 wielokrotnie tym ratowałem nie ważne jak bardzo #!$%@? soft się zainstalował

Możesz też rozebrać telefon i poodłączać wszystko dopóki zostanie sama płyta główna i wyświetlacz. W sumie to jest jakaś opcja, taka trochę z pcetów.
@marecki22: wpisuje EDL mode redmi 4x i dostaje odpowiedź:

"EDL and download mode has removed since MIUI 8.1 for new devices.you need unlock bootloader to flashing rom."
to by było na tyle chyba.

@makinal: próbowałem z tym miassistant, potem masz połączenie z MISUITE. zadowolony ściągam misuite, oczywiście nic nie działa.. przeglądam google:

"MiPC Suite will not work on Android 6 or higher. "

SUPER XIAOMI #!$%@?
@errorek95: Na twoim miejscu poszukałbym jeszcze trochę info bo to brzmi jak wypowiedź jakiegoś dev hindusa z miui.com.

Tego trybu ( choć teraz wymagana jest fizyczna ingerencja w sprzęt "testpoint") nadal używa się do instalacji softu na np. Redmi 5 plus, a ja sam go używałem na Mi6. Mogą utrudniać, ale nigdy go nie usuną,
@marecki22: tak, ale szanujmy się, nie będę rozbebeszał telefonu xD na ten moment telefon odkładam na półkę, daję XIAOMI SRAJOMI max parę dni na jakiś sposób na naprawę, może coś wymyślą¯\_(ツ)_/¯
@makinal: a właśnie miałem tu pisać do ciebie kolego ;d a ty napisales do mnie nie tagując i nie mialem powiadomienia.
wlasnie pol godzinki temu zrobilem znalazlem ten watek i zrobilem to co tam bylo napisane, co dziwne jak wpisalem ta komende to wyskoczylo mi DELETEFAILEDINTERNAL_ERROR, ale telefon już sie nie resetuje. jak na razie tez zrobilem backup, zanim zaczne uzywac telefonu to jednak poczekam na jakies info od