Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nielegalny_imigrant: jest dobre, ale nie jakieś mega olśniewające. Bardzo dobra konstrukcja świata i motywacje bohaterów, ale też dość nierówne tempo prowadzenia akcji, parę mniej ciekawych wątków i zalegalizowanie Deus ex machina w postaci Taveren
  • Odpowiedz
@frogi16: @PanPapryk: zauważyłem że jest często taka tendencja do powolnego rozwoju akcji żeby na sam koniec książki dowalić czymś mocnym, np w smoku odrodzonym jak rand uciekał do łzy - nic się dosłownie nie działo, ale jak już akcja doszła do kamienia łzy to było ostre #!$%@?ęcie, podobnie było jak aes sedai porwały Randa, ta walka z ashamanami przerabiającymi aielów na mielone mięsko była po prostu genialna.

Mam w związku
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nielegalny_imigrant: no końcówka jest mocna, Jordan to przemyślał dobrze, a Sanderson opisał tak, jak to on potrafi. Sama końcówka-końcówka nie jest jakaś urywająca, ale jeżeli rozszerzymy to na ostatnią książkę (a nawet kilka) to zakończenie jest dobre.
  • Odpowiedz
@frogi16: Pamięć światłości. Trzy napisane przez Sandersona.

Z tego co wiem, to Jordan miał już napisane zakończenie albo przynajmniej


a poprzednie tomy Sanderson pisał już tak, by dobrnąć do tego momentu.

"Spodziewając się śmierci, Jordan nie chciał pozostawić fanów bez zakończenia swojej historii. Większość chwil które nie poświęcał na walkę z chorobą, przeznaczał na spisywanie i archiwizowanie informacji niezbędnych do spisania ostatniego tomu. Miał się zwać A Memory of Light. Po
  • Odpowiedz