Wpis z mikrobloga

Szukam czytnika z większym ekranem (8" albo większy), bo 6 to dla mnie trochę niewygodny.
Dobrze, żeby miał podświetlany ekran, fizyczne przyciski i szybko zmieniał strony, mój aktualny czytnik niestety robi to irytująco wolno. No i żeby był porządny i służył mi lata.
Budżet to jakieś 1000 zł, ale tańsze też biorę
#czytniki #ebook
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z ośmicalowych to można zaproponować PocektBook InkPad 3, Tolino Epos, Kobo Aura. Jeśli zależy Ci, by móc bez obaw zabrać czytnik do wanny - ten pierwszy, jeśli zależy Ci na dobrej obsłudze PDF, odpadają te dwa ostatnie. Z trójki tylko InkPad ma fizyczne przyciski do zmiany stron.
  • Odpowiedz
@MorDrakka: Jeśli myślisz o czytaniu jakichś pdfów technicznych/książek to po latach eksperymentów powiem, że czytniki, nawet 8 calowe się nie nadają.
Najwygodniej, mimo wszystko, jest mi korzystać z tabletu. Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 wariant) wraz z folią matującą ekran (3mk). Można notatki robić sprawnie piórkiem, zaznaczać i kopiować kawałki. Workflow dużo wygodniejszy niż dowolny czytnik z epapierem.
  • Odpowiedz
Jeśli myślisz o czytaniu jakichś pdfów technicznych/książek to po latach eksperymentów powiem, że czytniki, nawet 8 calowe się nie nadają.


@qdt2k: na szczęście nie zamierzam. Ogólnie 6 cali to takie małe i niezbyt dobrze mi się na tym czyta
  • Odpowiedz
@MorDrakka: OK. Ja się śliniłem na 8 cali od dwóch lat. Ale właśnie na książki techniczne, gdzie jest cała masa wykresów, diagramów, wzorów i Kindle nie dawał rady.
Testowałem kilka godzin w japońskim sklepie Bic Camera rok temu jeden z pierwszych na tamtym rynku czytników 8-cali (przeznaczenie na komiksy bardziej u Japończyków). Sprzedawca pozwolił mi siedzieć do woli i udostępnił wifi, żebym się przekonał, czy na pewno chcę wydać 290
  • Odpowiedz