Wpis z mikrobloga

Jak idea bank OSZUKUJE. Około trzech lat wstecz, szukałem jakiejś dobrej możliwości uzyskania kredytu. Miałem założoną działalność. Pewnego dnia zadzwonił do mnie konsultant z idea banku z propozycją finansowania mojej firmy. Przeprowadził ze mną dosyć szczegółową rozmowę na podstawie której stwierdził, że mogę dostać 50 tyś zł. Wymaga to jednak jeszcze sprawdzenia itp. Po kilku dniach znów zadzwonił, że wszystko gra i mogę przyjechać podpisać umowę.

Na miejscu jednak nagle okazało się, że jednak z dokładnej analizy wynika, że "nie jesteśmy w stanie udzielić Panu pożyczki". Ale ze to możemy zaproponować inne usługi, ubezpieczenie, oszczędzanie... To nie koniec historii

Piszę o tym, ponieważ ostatnio znalazłem się w jednym z oddziałów tego banku i czekałem za pracownika. Obok jacyś Państwo dyskutowali z innym pracownikiem bank i usłyszałem coś w stylu "Ale przecież mówiliście, że wszystko jest załatwione, a teraz mówicie, że muszę czekać na decyzję i że trzeba sprawdzić zdolność kredytową".

Nie chce mi się tego nawet komentować.

Dalsza cześć mojej historii:

Po kilku dniach zadzwonił znów do mnie Pan z propozycją pomocy w uzyskaniu kredytu w innym banku. Przyjechałem i znów dałem się zrobić w... Powiedział, że udało mu się załatwić kredyt w Getin Banku, jednak nie jest to jeszcze na 100% pewne. Powiedział, że zdecydowanie zwiększy szansę na kredyt podpisanie umowy na długoterminowe oszczędzanie w firmie Skandia. Będę bardziej wiarygodnym klientem dla banku.

Faktycznie kredyt w Getin Banku otrzymałem, ale jak się okazało idea bank nie miał z tym nic wspólnego, poza tym że Pani od kredytów była znajomą Pana z Ideii. Zapytałem jej przy podpisywaniu umowy czy moje "oszczędzanie w Skandii" ma jakiś wpływ na mój kredyt i wtedy Pani ta zrobiła na prawdę WIELKIE OCZY...

#oszukujo #oszustwo #oszust #banki #ideabank
  • 1
@kalasanty-pafnucy: doświadczyłeś na sobie jednocześnie:

- doradcy, który nie umie przeprowadzić wstępnej analizy
- misselingu
- a ta "pomoc" to wynoszenie bazy klientów (ale w ostatecznym rozrachunku otrzymałeś kredyt)

Swoją drogą, jeśli masz zdolność tylko na kredyt w Getinie, to raczej źle o Tobie świadczy jako kredytobiorcy. Albo masz małe dochody, albo średni bik / brak historii kredytowej, a może jakieś wpisy w bazach? :(

Obok jacyś Państwo dyskutowali z innym