Wpis z mikrobloga

@wall_of_wudu: Vancouver i okolice to najlepsze miejsce na swiecie do zycia :) Ehh gdyby nie wszystko co mnie tu trzyma to juz dawno bym tam donuty smazyl za najnizsza krajowa i cieszyl miche tylko z tego powodu ze tam jestem... Pozostaja tylko wakacje ;/

Ciezko bylo tam dostac prace inna niz fizyczna?
  • Odpowiedz
@skolfild: myślałem, że będzie trudniej, ale ogólnie po miesiącu szukania (wysłałem ponad 50 CV) dostałem ofertę pracy całkiem fajną, więc jestem zadowolony :) Chyba reguły nie ma, niektórzy z tego, co słyszałem, szukali roboty miesiącami, inny w tydzień czy dwa dostawali ofertę, trochę kwestia szczęścia. Ale fakt, praca fizyczna/specjalistyczna to od ręki zatrudniają :)
  • Odpowiedz
@RomeYY: bo to takie miejsce gdzie masz wszędzie dookoła naturę, a wszystko jest zajebiscie cywilizowane. Liczba atrakcji dookoła i ich różnorodność pozwala Ci w kazdy weekend robić co innego. Góry skaliste, jeziora, lasy, szlaki, piękne trasy gdy jedziesz samochodem, naprawdę ładne górskie miasteczka, mało muzułmanów. Jedynie jedzenie do d--y :)

Samo miasto może na pierwszy rzut oka nie jest jakoś super ładne (masz bardzo małą "starówke", czyli okolice gastown), ale wszystko razem daje naprawdę niesamowity klimat.

Cały odcinek od vancouver islands az do konca parku banff to po prostu MASA miejsc do
  • Odpowiedz
@stillhet: to prawda, akurat pod moją opinię nie uwzględniałem kosztów mieszkaniowych ale akcja #donthave1million jest mi znana ;-) Nie mniej jednak jeżeli masz jakąś dobrą pracę w IT czy czymś co pozwoli Ci na normalny wynajem to dla mnie to raj na ziemi.
  • Odpowiedz
Vancouver i okolice to najlepsze miejsce na swiecie do zycia


@skolfild: ja tu mieszkam od 7 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mieszkałem tu jako dziecko w latach '80 po tym jak musieliśmy wiać z kraju z powodów politycznych. Wróciliśmy do Europy po pierwszych wolnych wyborach w Polsce i siedziałem tam 20 lat. W końcu się w-------m i kupiłem bilet w jedną stronę ( ͡
  • Odpowiedz