Wpis z mikrobloga

i pomyslec ze gdyby ten dzban nie #!$%@?ł


@Dolan: Dziękuj Zeusowi za to. Przecież to nie był wspaniałomyślny przeciwnik nazizmu. Może skończylibyśmy jako państwo w dużo gorszej sytuacji, gdyby mu się udało zabić hitlera?
@Dolan: Nie do końca, odbyło się w innym budynku niż miało być pierwotnie. W bunkrze nie miałby szans, w budynku z drewnianą ścianą po prostu ją wywaliło i energia wybuchu poszła na zewnątrz. Pojedź do Kętrzyna i zobacz jak to realnie wyglądało ( w sensie różnicy pomieszczeń). Poza tym niezły dzban, bohater wojenny, zamach na najlepiej strzeżonego człowieka świata w Wilczym Szańcu, ciekaw jestem ciebie w tej sytuacji. Puściłbyś pokeballa czy
@inozytol Ostatecznie coś tam edytowałem i usunąłem. Ogólnie no był głąb bo tym błędem pogrążył całe swoje stronnictwo które o ile kojarzę bardzo źle skończyło. A że dla Polski lepszy taki błąd to się zgadza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
i pomyslec ze gdyby ten dzban nie #!$%@?ł i postawił walizkę z drugiej strony nogi od stołu to hitler by nie przeżył, oglądałem na discovery że przeżył tylko dlatego, że stół miał masywne nogi, które częściowo zasłoniły wybuch.


@Dolan: Gdyby Hitler zginął, władzę przejęłaby generalicja, która nie była tak oderwana od rzeczywistości jak on i wojna mogłaby trwać z pół roku dłużej.
i pomyslec ze gdyby ten dzban nie #!$%@?ł i postawił walizkę z drugiej strony nogi od stołu to hitler by nie przeżył, oglądałem na discovery że przeżył tylko dlatego, że stół miał masywne nogi, które częściowo zasłoniły wybuch.


@Dolan: I pomyśleć że taka sytuacja mogłaby kompletnie zmienić bieg historii - nawet to, że Twoi rodzice się poznali, więc istnieje szansa ze dzisiaj byś nie istniał ( ͡° ͜ʖ ͡
O tym zamachu powstał film - Walkiria z Tomem Cruisem
http://www.filmweb.pl/film/Walkiria-2008-424416
Nie znam historii, ale film nie przedstawia pełnego obrazu tego zdarzenia i pomija istotne motywu działań spiskowców - Stauffenberga i jego ekipy - po obejrzeniu filmu trzeba doczytać o tym zamachu, jeśli ktoś nie zna tej części historii.
Nie patrząc na wydźwięk tego filmu, pełnego niedopowiedzeń oraz niezgodności z faktami historycznymi to film od strony realizatorskiej, jako niezależna od faktów historycznych
madridista1400 - O tym zamachu powstał film - Walkiria z Tomem Cruisem
http://www.fi...