Wpis z mikrobloga

Mirki, używam telefonu stosunkowo rzadko, ale zastanawiam się nad wypróbowaniem jakże popularnej marki #xiaomi . Wiem, że pytanie jest wałkowane kilka razy dziennie, ale chciałbym wiedzieć czy jest jakaś zdecydowana różnica między proponowanymi tutaj Mi5, Mi A1, Mi Max 2 czy RedmiNote4? Pytanie jest dość nieprecyzyjne, ale to są moje priorytety jeżeli chodzi o wybór:
- długość pracy na ładowaniu bez powerbanka
- dostępność i stabilność sieci - wiem, że to nie zależy bezpośrednio od telefonu, ale Huawei P9 mojego różowego gubi co chwilę zasięg, podczas gdy moja zasłużona Xperia Z2 działa w porządku. Mieszkam w Anglii i tutaj momentami to jest trzeci świat jeśli chodzi o zasięg....
- szybkość działania telefonu i jego stabilność - widziałem tutaj dość trochę wpisów o tym, że jakieś podzespoły się rypią, albo jakiś soft przestaje działać. Pomijając wpływ użytkownika, ma znaczenie czy kupuje się ze sklepu w Europie czy w Chinach? Wiadomo, że wszystko produkowane jest w Chinach, ale może jakość niektórych Chińczyków się różni ;)
- aparat robiący przywoite zdjęcia przy dziennym świetle - wspomniany Huawei robi bardzo dobre, ale też kosztował więcej, nie bardzo wiem czego oczekiwać po Xiaomi
- dostępność w Europie

Jeżeli ma ktoś jakieś inne sugestie to chętnie posłucham :) Cena za telefon jaką mógłbym dać to jakieś 1000-1200 zł. Dzięki!( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 8
@majkel100: Dzieki! a ta nakladka MIUI duzo daje? wydaje mi sie ze lepszy bylby czysty android bo nie lubie tych firmowych aplikacji, ktorych nie uzywam, ale nie jestem pewien. Gdzie najlepiej kupowac? moge nawet troche doplacic byle by miec szybciej niz z Chin ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Bogdan191: Ja może nie jestem najlepszym przykładem bo nie używam telefonu jakoś hardcorowo ale w MIUI nigdy mnie jakoś nic szczególnie nie zdenerwowało (poza początkową konfiguracja która jest dość męcząca bo trzeba na wszystko ręcznie udzielać pozwolenia nawet na wyskakiwanie dymków z messengera, ale jak przez to przebrniesz to jest spoko). Ja kupowałem telefon w w Polsce. Płacisz 70zł więcej a masz wszystko od reki. Ja kupowałem w Krakowie w artikomie