Wpis z mikrobloga

Prośba o pomoc do studentów #wat #wojsko
Logistyka vs kryptologia i cyberbezpieczenstwo.
Studia wojskowe (cywilnych nie biorę pod uwagę).
Co myślicie o tych kierunkach, jakie są o nich opinie, co możecie powiedzieć od siebie?
Mam dylemat między nimi.
  • 14
@Vantor: Skrajnie różne kierunki.
Logistyka - inżynier szukania wiatru w polu. Wybierają to ludzie, którzy chcą iść na wojskowe a mieć jak najmniej nauki.
Krypto - Przez pierwsze 2 lata między infą a krypto dużej różnicy nie ma. (ja jestem na infie ale cywilnej)
Na start dostaniesz w twarz 3 matematykami, fizyką + przedmioty wojskowe.
Z programowania jeden przedmiot dosyć prosty.
@MatexN jak to jest po logistyce? Wojskowej oczywiście. Mam w dalekiej rodzinie jedną osobę po logistyce ale niestety kończyła Wat lata temu i w dodatku na profilu ogólno akademickim którego już nie ma na wojskowych. Więc pewnie jest znaczna różnica do tego jak to wygląda teraz. Na czym opierają się głównie zajęcia na logistyce? Jakie są przedmioty? Co robi się po? Wiem czego mniej więcej mogę się spodziewać na cyber i mimo
@Vantor: o #!$%@? xd jestem na krypto i nie polecam. Na pierwszym roku to samo co infa. Na drugim trochę się zmienia. Jak nie umiesz programować i nie masz zacięcia do matmy to będziesz się męczył. Zajęcia od 8 do 21 na pierwszym roku to norma. Jako wojskowy musisz chodzić na wszystkie wykłady. Ogólnie z pierwszego roku niewiele pamiętam, bo był taki #!$%@?, że nie wiedziałem jak się nazywam. Z logistyką
@Vantor: To musisz kogoś z logistyki znaleźć bo ja Ci nie powiem co dokładnie mają. Miałem kumpla na wojskowych na logistyce to ciągle po klubach chodził jak ich zaczęli wypuszczać z akademików xD
Jakiekolwiek sensowne programowanie to dopiero 4-5ty semestr na infie/krypto.
Pamiętaj że po studiach musisz 10 lat minimum w wojsku pracować.
Po logistyce jakbyś chciał odejść z wojska to niewiele zdziałasz.
Po krypto/infie 5 lat studiów + 10 lat
@Vantor po logistyce czeka Cię jakiś zielony garnizon i kompania logistyczna albo jakiś WOG i bycie szefem służby (mundurowej, zywienia, SUiE i innych) czyli w pyte kwitologii.
@MatexN po logistyce wojskowej można przecież pracować też jako logistyk w cywilu. Na pewno nie ten hajs co programista ale jest co robić (tak mi się wydaje przynajmniej)
@Vantor o samym kierunku kryptologia to Ci nikt za dużo nie powie, bo na razie nikt go nie skończył. Są ludzie po specjalizacji, prowadzący mniej więcej Ci sami, a program wydaje się ciekawszy na kierunku. Logistyka jest dla ludzi leniwych, a wielu logistyków studiuje zaocznie inne kierunki - w tym infę.
@Czerwonykaktus tak się składa że jeden rocznik już ma inżyniera z tego kierunku :)
@hasebedej czemu nie polecasz? Na imk infa I krypto są podobne. Ale na ita I isi nie są :) I kierunek jest spoko, wcale nie jest mega ciężki. W przypadku cywili to Zależy na jakich prowadzących się trafi. Ale wojsko jest przepuszczane u każdego prowadzącego w końcu więc każdy da sobie radę :)