Wpis z mikrobloga

Mam pytanie: czy #yerbamate Taragui suszona jest dymem, a więc smakuje petami, czy też gorącym powietrzem (smak yerby z goryczką)?

Jeśli nie, które marki produkują yerbę bezdymną?

Nie umiem przełamać się do tego wędzonego aromatu, susz grzany ciepłym powietrzem mi smakuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#yerbamatewykopclub
  • 5
  • Odpowiedz
@Mortemek:
Taragui - Na 99% jestem pewien, iż jest ona suszona dymem.
Mate Green, Verde Mate, Pizca del Mundo, Kraus (chyba też jest suszona gorącym powietrzem), pewnie jeszcze coś się znajdzie. Dodatkowo polecam Despelady (Amanda Despelada i inne, choć nie są one suszone gorącym powietrzem), minimalne ilości pyłu. Jakbyś miał Pan jakieś inne pytania, to proszę śmiało pytać.
Pozdrawiam Pana i życzę miłego dnia :-}
  • Odpowiedz
@Mortemek:
:O, w sumie to mogę się mylić, choć wydawało mi się, iż Taragui jest suszona dymem. No cóż, sklep się nie myli, w każdym sklepie jest napisane to samo:
"Suszona bez użycia dymu (takie mate nazywamy Sin Humo) zachowuje drzewny aromat, ". Tak więc przyznaje się do błędu, pomyliłem się. Przepraszam ;p.
  • Odpowiedz
@Mortemek gdzies na forum o yerbie znalazlem fragment wrzuconej korespondencji, w ktorej importer tej yerby zapewniał, ze jest suszona bez dymu. A i w smaku nie czuc zbytnio dymnego aromatu.
Ale jednak np Mate Green i Verde Mate maja jeszcze delikatniejszy i bardziej swiezy smak.
  • Odpowiedz
@DonislawDev: nic się nie stało, rzecz jasna. Lista, którą podesłałeś mi wyżej, z pewnością się przyda, gdyż już robię research w poszukiwaniu ciekawych próbek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@saper_vodiczka: własnie też czytałem tego posta, jednakże wolałem upewnić się na Yerba Mate Wykop Club, czy to rzeczywiście prawda.
  • Odpowiedz