Wpis z mikrobloga

#dzialalnoscgospodarcza #firma #biznes #allegro #olx #januszebiznesu

Jak to jest teraz od marca 2018 z handlem na allegro?

Według nowego prawa, mam prawo prowadzić "działalność" bez rejestrowania działalności. Czyli mam prawo sprzedawać na allegro bez wystawiania paragonów, tak?
Oby tylko przychód nie przekroczył 1050zł, tak?

Czyli się skończy "donoszenie" na januszy że paragonów nie wystawiają, czy że nie mają konta "firmowego" na allegro, bo zawsze taki może powiedzieć że prowadzi działalność nierejestrowaną i jest to w pełni legalnie, tak?

Czyli normalnym będzie, że ktoś bez firmy sprzeda towaru za 10000zł , a udokumentuje tylko za 1050zł i będzie to w pełni legalne, tak?
  • 25
  • Odpowiedz
Nie masz prawa bo działalność nierejestrowa jeszcze nie weszła.


@John_archer: Poważnie? To od kiedy wchodzi?

@robekk1978: Ok, faktycznie zapomniałem że allegro samo "donosi". Czyli co - różne konta na allegro i różne konta bankowe, to sposób na legalny biznes bez DG?
Czy po prostu OLX i wtedy można sprzedawać za dziesiątki tysięcy, a dokumentować tylko 1050zł i
  • Odpowiedz
@Jokker: Różne konta bankowe Ci nic nie dadzą. Pewnie wtedy jest mniejsza szansa, że cię złapią, ale mimo wszystko jest - przecież konta są przypisane do Ciebie. Zawsze możesz podawać numer konta kogoś z rodziny.
  • Odpowiedz
@6502: No właśnie chodziło mi konta na inną osobę. Z pewnością jest to jakaś furtka do legalnego handlu internetowego bez DG.
  • Odpowiedz
@Jokker: To co udokumentuje to jedno, to co mu wpłynie na konto i co sprawdzi skarbówka po donosie to drugie. :)

Ustawa wejdzie na przełomie kwietnia i maja.
  • Odpowiedz
Po to żeby można było sobie prowadzić legalnie działalnośc na małą skalę.


@John_archer: No tak, tylko że np. w usługach (tam gdzie płaci się gotówką) będzie to skala ogromna, a dokumentacja u każdego na 1050zł miesięcznie.
  • Odpowiedz
Tylko problem z takimi pieniędzmi jest taki, że np. samochodu za to nie kupisz, bo mogą się potem zapytać skąd je miałeś.


@6502: To jasna sprawa.
  • Odpowiedz
@Jokker: czyli prowadzac legalnie firme z kasa fiskalna jak nie bede drukowal paragonow to US mi nic nie zrobi bo nie udokumentowalem ze zarabiam wiecej? ( ͡º ͜ʖ͡º)

od wielu lat do 20000 zł nie trzeba miec kasy i jakos to funkjonuje, wiec czemu 1000zł ma byc problemem?
  • Odpowiedz
czyli prowadzac legalnie firme z kasa fiskalna jak nie bede drukowal paragonow to US mi nic nie zrobi bo nie udokumentowalem ze zarabiam wiecej? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Wychwalany: Tak. No to akurat normalne, spójrz na fryzjerów czy mechaników. ZUS płacony, kasa fiskalna stoi, a nikt jej nie używa.
Ale w tej działalności nierejestrowanej jest jeszcze taki plus że nawet zusu się nie płaci. To już
  • Odpowiedz
panie jaki paragon?


@Jokker: od wielu lat do 20000zł przychodu nie trzeba dawac paragonu. A donosic do US mozna zawsze tak samo, to nie przed klientem sie tlumacz tylko przed skarbówką
  • Odpowiedz
od wielu lat do 20000zł nie trzeba dawac paragonu.


@Wychwalany: Owszem.

A donosic do US mozna zawsze tak samo, to nie przed klientem sie tlumacz tylko przed
  • Odpowiedz