Wpis z mikrobloga

Znalazłem dzisiaj w szafie starą książeczkę pt. "Humor za żelazną kurtyną", napisaną i wydaną za własne pieniądze przez pana Ludwika Lawińskiego w Londynie w roku 1954. Książeczka zawiera anegdotki i kawały z okresu zimnej wojny, oto kilka z nich:

[1] Przyznał się...
Rozmowa przed sądem w Polsce. Przed trybunałem stoi młody człowiek oskarżony o zamordowanie ojca.
Naturalnie do winy się przyznał. Został skazany na karę śmierci. Po wydaniu wyroku sędzia zapytuje go, czy ma jakieś ostatnie życzenie?
- Owszem - odpowiada oskarżony - Proszę Wysoki Sąd o przesłuchanie jeszcze jednego świadka. On tam stoi na korytarzu, starszy, chudy pan z siwym wąsem.
- A któż to taki? - zapytuje sędzia.
- To właśnie mój ojciec - odpowiada oskarżony.
- Odmawiam - zakonkludował sędzia.
- On nic nowego do sprawy nie wniesie.

[2] Rozmowy w Polsce
A: Otóż Stalin...
B: Ja uważam Stalina za największego łotra na świecie.
A: E, to samo uważa od 25 lat dwieście milionów Rosjan. I co z tego?
B: A gdyby tak Stalin umarł jaki napis należało by mu wyryć na grobowcu? Może wystarczyłaby taka zwięzła sentencja:
"Już nic gorszego nie mógł zrobić na świecie"

[3] Na wystawie obrazów
W Warszawie woźny ujrzał nagle przed olbrzymim portretem Stalina - nagiego mężczyznę.
- Co to znaczy? - ryknął.
Nagus wyjaśnił spokojnie:
- Przecież to nasze słoneczko. Opalam się...

[4] Prawda
Pewien starszy facet kupował co dzień w kiosku (w Warszawie) "moskiewską" Prawdę, rzucał okiem na pierwszą stronę, - poczem wyrzucał gazetę. Któregoś dnia sprzedawca zapytał go, co to znaczy?
Stary odpowiedział: "Szukam nekrologu".
- "Nekrologi są na 8-ej stronie", odpowiada sprzedawca.
"No tak, ale ten, którego ja szukam będzie na pierwszej"

[5] Wielbłąd
Na granicy perskiej żołnierz-strażnik zatrzymuje uciekiniera z Rosji sowieckiej. Kiedy go wezwał do powrotu, ten zrozpaczony kleknął przed żołnierzem perskim i błaga o:
- Zlituj się, brat, nie wysyłaj mnie do "nich" z powrotem, bo tam teraz kastrują wielbłądy
- Ta ty przecież nie wielbłąd - tłumaczy mu żołnierz perski
- Nu tak, ale jak im to udowodnić?... - pyta zrozpaczony sowieciarz.


#historia #ciekawostkihistoryczne #dowcip #heheszki
prawarekasorosa - Znalazłem dzisiaj w szafie starą książeczkę pt. "Humor za żelazną k...

źródło: comment_ZoqBJTV0gdXRe8FSIJDyTWWUmcXrIUGW.jpg

Pobierz