Wpis z mikrobloga

Dominika Kulczyk:

"Mam poczucie absurdu, że sześcioletnia dziewczynka w Bangladeszu, raniąc sobie paluszki, szyje sukienkę, bo inaczej nie zje obiadu, a potem ta sama sukienka ma tysiąckrotne przebicie. To nie jest przecież tak, że my wszyscy jesteśmy wyzyskiwaczami. Taka opinia jest trochę jak nałożenie podatku na nas, bogatych, za to, że wcześniej wstajemy, więcej pracujemy, dźwigamy większy ciężar."


#humor #humorobrazkowy #lewackihumor
r.....y - Dominika Kulczyk:
 "Mam poczucie absurdu, że sześcioletnia dziewczynka w Ba...

źródło: comment_uIQmBiT7PFmf5jpZEKbBDqCjZQGhv8CE.jpg

Pobierz
  • 73
  • Odpowiedz
z tego co wiem, to akurat oni coś tam kombinują i zarabiaj


@Lorenzo_von_Matterhorn: ale wątpię, że wstaje wcześniej i pracuje więcej niż setki tysięcy ludzi zarabiających niewiele. Owszem wstawanie o 5 i praca po 14 godzin dziennie z typu tych, gdzie nie ma szans pójść dalej to niekoniecznie przepis na sukces, ale po to ona mówi takie głupoty.

I niech nie porównuje staru w życie swojego i innych, bo tacy nawet
  • Odpowiedz
@analogiczna: jak znam takich ludzi to wstaje wcześnie, bo musi być już o godzinie X w pracy, a przed tym na trening wraz z trenerem, później kosmetyczkę i jeszcze musi coś zjeść i ogarnąć toaletę.
Późno wstają lenie.
  • Odpowiedz
@Lorenzo_von_Matterhorn: ale wstaje z powodu chęci dobrego wyglądu albo rozładowania stresu ćwiczeniami, a nie dlatego, że zaczyna o 5 albo 6. Nie tak mało ludzi wstaje o 4:30 mając na 6, więc może ona wstaje o 3 w nocy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niekoniecznie lenie, liczy się wydajność w ciągu dnia, a nie pora wstania. Jak ktoś mając wybór wstaje o 6, rano jest ledwo żywy, cały
  • Odpowiedz
@Lorenzo_von_Matterhorn: to tylko przykład z Twojego życia i otoczenia, żaden dowód. Szczególnie jeśli chodzi o ludzi żyjących z inwestowania- ustawiasz sobie różne automatyczne reakcje i możesz spać spokojnie, ew wstajesz, sprawdzasz coś i idziesz spać dalej.

Nie po wszystkich też widać ile mają, szczególnie gdy są na etapie jeszcze pomnażania zamiast wydawania do woli.

Nie wiem też ile dla Ciebie dochodu rocznie oznacza mieć hajsy.
  • Odpowiedz
@Lorenzo_von_Matterhorn: świat się nie kończy na emaklerze, alior traderze i innych na platform na łasce i niełasce banku. Oraz nie kończy na fiatach.

A slęczenie nad tym całymi dniami i nerwowe ruchy zamiast posiadania cierpliwości też niekoniecznie jest idealną strategią.

Możesz to wszystko uznać za słodką ciekawostkę, nie ma sprawy.
  • Odpowiedz
@Lorenzo_von_Matterhorn: Nigdzie nie napisałam, że nic nie robią, tyle że niekoniecznie wstają wcześniej i pracują dłużej, bo tutaj akurat wielu ludzi ich przebija.
To ktoś inny pisał, że jak ma się wielu doradców wszystko jest banalne, a nie ja.

Nie myślę o nich jak o leniach, ale że mieli prostszy start to oczywista sprawa. Ale niech nie mówią głupot, że wstają najwcześniej z śniadanie jedzą na kolację. Mieli szczęście urodzić się
  • Odpowiedz