Wpis z mikrobloga

Mam pewien problem. Otóż siostra kupiła nowego laptopa, zainstalowałem tam Win10, do tego wszystkie sterowniki i tak dalej.

Po odpaleniu sims 4 gra się strasznie zawiesza (to samo przy wiedźminie 3). Co może być powodem aż takiego zacinania gry?

Wspomnę, że na 10-letnim laptopie same simsy działają dobrze i bezproblemowo.... Tam jest akurat win7, ale odpalenie w trybie zgodności z win7 też nie pomaga..

#laptopy #pomocy #windows
  • 22
@GrabkaMan: Pewnie to kolejny laptop z jakimś przeraźliwie wolnym dyskiem. Wsadzają do tych laptopów taki szrot, że nic normalnie nie działa, bo we wszystkim dysk zamula.

Póki co możesz w monitorze zasobów zobaczyć jakie obciążenie ma dysk (i reszta podzespołów) w trakcie ścin. I tak jak wyżej piszą - czy aby na pewno na dobrej grafice się to uruchamia.
@Gajwer2: @MiszkaCFC: @Yezdemir: @MiszkaCFC: @franaa: Ok, udało mi się przez teamviewera ogarnąć jej laptopa. Aktualnie sytuacja jest taka:
Mam odpalone simsy w okienku, natomiast zużycie wygląda jak poniżej.

Chyba faktycznie gra nie korzysta z nvidii w ogóle. Jakim cudem skoro wszędzie wskazuję na nvidię? BTW, chcąc odpalić grę z opcji 'uruchom z procesorem graficznym...' dostaję komunikat: Nie masz uprawnień do wybrania procesora graficznego w tym menu. Jakies
Pobierz GrabkaMan - @Gajwer2: @MiszkaCFC: @Yezdemir: @MiszkaCFC: @franaa: Ok, udało mi się pr...
źródło: comment_LtrZo0FKshtbr18nvXqEIjONy5YWTvn5.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GrabkaMan: no samo z siebie się zrobiło? To samo z siebie sobie przestanie działać w pewnej chwili. Przemyśl każdą funkcje którą zmieniłeś i dojdziesz do rozwiązania
@FxJerzy: Tak - było tak przez pewien moment. Ale do SSD dojdziemy jeszcze z siostrą. : ) Na razie niech sobie na tym pożyje i się przyzwyczai. A potem przyspieszymy go bardziej. 16 ramu i ssd.