Wpis z mikrobloga

– Tato, a ten komunizm, co go wtedy obalili, to czemu właściwie był zły?
– No, na przykład władza łamała wtedy konstytucję, służby mogły nas inwigilować praktycznie bez ograniczeń, w telewizji leciała nachalna rządowa propaganda, wobec opozycjonistów prowadzono kampanię oszczerstw, państwowe stanowiska masowo obsadzano niekompetentnymi partyjnymi działaczami, mieliśmy fatalne stosunki z Zachodem, państwo dążyło do kontrolowania wszystkiego i promowało jedynie słuszną ideologię, a premier i głowa państwa byli figurantami, bo tak naprawdę wszystkim rządził lider partii…
– Ojejku, to musiały być paskudne czasy. Jak dobrze, że mamy to już za sobą.

_Żródło: http://cichyfragles.pl/2016/06/04/dialog-rocznicowy/_
#bekazpisu #bekazpodludzi #polska #komunizm #heheszki #polityka
  • 60
  • Odpowiedz
@Inguz @fenis mnie tylko denerwuje, że przyczyniają się do tego ludzie, którzy całą karierę polityczną zbudowali wyłącznie na tym, że (w ich poczuciu) własnymi rękoma komunę obalili... a największych zwolenników mają w pokoleniu, które doskonale powinno jeszcze pamiętać tamte czasy :-/ jak qwa można tego nie widzieć? do młodych żalu nie mam, bo dla nich to już tylko historia jest...
  • Odpowiedz
@pcstud: Probowalem to sobie tlumaczyc, ale doszedlem do jednego wniosku - wiekszosc spoleczenstwa to idioci. Dla nich wazniejsze jest, ze umarlak Jaruzel nie bedzie generalem niz dowolnosc zakupow w niedziele...
  • Odpowiedz
@fenis: mam niestety podobną refleksję... ale cieżko mi z nią żyć :-/ ja rozumiem, że w czasie wojny okupanci wybili prawie całą inteligencję i elity polityczne, a niedobitki w czasie komuny spieprzyły z tego kraju, no ale chyba coś z tego narodu można by więcej wykrzesać?.. przyglądam się jak demokracja wygląda w takiej powiedzmy Szwajcarii i żal mi dupę ściska
  • Odpowiedz
ja rozumiem, że w czasie wojny okupanci wybili prawie całą inteligencję i elity polityczne, a niedobitki w czasie komuny spieprzyły z tego kraju


@pcstud: Elity istotnie mamy słabe, ale nie jest to wina ani II WŚ, ani komuny, od upadku komuny 30 lat minęło.

no ale chyba coś z tego narodu można by więcej wykrzesać?..


Ktoś się za to musi wziąć. Czyli ty. Innych ktosiów nie ma, taka prawda.
  • Odpowiedz
@pcstud: Elity istotnie mamy słabe, ale nie jest to wina ani II WŚ, ani komuny, od upadku komuny 30 lat minęło.


@Andreth: elity polityczne nie powstaną na popiołach, na to potrzeba minimum 3 pokoleń moim zdaniem- 30 lat to wbrew pozorom wcale nie jest tak dużo
  • Odpowiedz
Ktoś się za to musi wziąć. Czyli ty. Innych ktosiów nie ma, taka prawda.


@Andreth: kto by na mnie głosował? ja nawet na Wypoku mam problem z plusami, a Ty mnie chcesz w politykę wmontować ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@pcstud: Myślę, że jakby wtedy ludzie mogli Coca Colę i podwawelską kupić w sklepach, to do tej pory rządziłaby PZPR, a mieliby gdzieś jakieś tam prawa człowieka i praworządność. Wystarczy spojrzeć na obecne sondaże.
  • Odpowiedz
@pcstud: Fakt, że dwadzieścia kilka lat demokracji to nie jest dużo, ale bez przesady. I trochę tych elit mieliśmy, tyle że im się na ogół zmarło lub bardzi sie zestarzali. Pokolenie niżej zajęło sie głównie robieniem pieniędzy, a za pracę społeczną (prawdziwa polityka to jest praca społeczna, a nie montowanie spółdzielni pracy dla znajomków) prawie nikt się nie brał.

kto by na mnie głosował?


Zaraz tam głosował. Wpływ na rzeczywistość można mieć różnymi metodami, choćby monitorując i opisując prace lokalnego samorządu czy innych instytucji. Włączajac się w większe akcje prowadzące w pożądanym kierunku. (Np możesz poprześwietlać kandydatów do samorządów, jak już będę znani, to kupa śmiechu
  • Odpowiedz
@pcstud: Aha i nie wierzę sam sobie że wróciłem do tego wpisu, weź mi opisz sytuację parlamentu europejskiego jak możesz poprosił bym. Tak nawet na szybko, jest bardzo duże pole do "po-pisu" z twojej strony. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@pcstud: Zapominasz o wzięciu za mordę, pałowaniach, morderstwach, torturach, skazywaniu na więzienie za żart, kartkach, biedzie, zacofaniu technologicznym o ok 30 lat. W tym samym czasie RFN produkowało Mercedesa 190, NRD trabanta... Przestań pieprzyć głupoty. Ideologia faktów nie zmieni i nie wycieraj sobie mordy pseudohistorią ... Dzbanie
  • Odpowiedz
Z miesiąca na miesiąc w Polsce jest lepiej


@testowe110: xDDDD

te wszystkie nowe podatki, nowe zakazy, łamanie konstytucji, pisanie ustaw na kolanie, kolesiostwo, misiewicze, rozwalenie armii, milionowe nagrody dla polityków, tvpis itd sprawiają że jest lepiej czy coś przeoczyłem
  • Odpowiedz
@zakola: jakie łamanie konstytucji człowieku nie ośmieszaj się to tak jakbyś powiedział że w anglii nikt nie słucha królowej xD Same uogólnienia, każdy rząd miał jakieś afery ale to po PiSie widać że mają jaja i tyle.
  • Odpowiedz