Wpis z mikrobloga

@Docx: stara pasta praktycznie byla juz niewidoczna i resztki zaschł, lekko zeskrobałem to i wyczyscilem husteczka i nalozylem tak aby bokami nie wylatywało :D wydaje mi sie ze ok pasta :D
  • Odpowiedz
@bart88uk: Ja zazwyczaj na chusteczkę biorę trochę Izopropanolu lub spirytusu i nim przycieram do "lustra". Może jak wycierałeś tylko suchą chusteczką to teraz nie przylega ta pasta tak jak ma być bo są pozostałości po starej..
  • Odpowiedz
@Docx: dobrze mówisz, jedynie z tą pastą się nie zgodzę, że od zbyt taniej byłyby złe temperatury - w 7 sprzętach w domu mam zwykłą pastę HP i nic się nie grzeje, jak nie jest za dużo, to nawet tania pasta będzie przewodzić, cała elektronika jedzie na "białej" paście (oczywiście nie neguję używania lepszej pasty, ma to sens) ;) ale tak jak piszesz, ewidentnie problem jest ze stykiem radiatora. Jeszcze
  • Odpowiedz
@Odczuwam_Dysonans: Powiem ci szczerze że z tymi tańszymi pastami miałem do czynienia i nawet przytoczę ci taką historię gdzie padła mi grafika, podgrzałem ją hotem następnie nałożyłem taką pastę za 4-5 zł, nie minęło 2 dni grafika znowu padła, jeszcze raz ten sam zabieg i dokładnie ten sam efekt. W końcu kupiłem pastę mx-4 nałożyłem i grafika śmiga już od ponad pół roku. Dlatego też widzę że cena pasty ma
  • Odpowiedz
Eno nie, jak robiłeś reflow, to widocznie nie nadtopiła ci się któraś kulka pod układem, nie wierzę że przez samą pastę z dwóch dni zrobił się rok, nawet bez pasty nie sądzę, żeby to była przyczyna. Pracowałem lata temu na serwisie i tam przez x lat używali białej pasty (fakt, że czasy były inne i pasty drogie, ale sprzęty grzały się nawet bardziej) i nic złego się nie działo.
Musiałbyś mieć jakąś
  • Odpowiedz
@tommie-182: @Docx: @ajdasz: zauwazylem cos dziwnego, dzis przyszedl mi cooler pod laptopa, i gdy go ustawialem to odpiąlem wszystko od laptopa grając w fornite, wtedy w 1 minute temperatura spadla z 90 do 50. gdy wszystko podlaczylem automaycznie temepatura wzrosla do 90, po wlaczeniu coolera do 80. Zrobilem maly test i wychodzi na to ze jak zasilanie jest podlaczone to temp automatycznie wskakuje o 20-30 stopni
  • Odpowiedz