Wpis z mikrobloga

@ee_ee: Użyłem uproszczenia. Chodziło mi o to, że wyglądają tak samo. Biologicznie oczywiście są różnice, chociaż z tego co wiem nie wpływa to na hormony ciążowe. Ale z wyglądu oba typy płodu wyglądają jak płód żeński, przynajmniej do czasu aż męskie genitalia rozwiną się na tyle by "wyjść".
  • Odpowiedz
  • 0
@ArtWrt147 Ale przecież przed rozwinięciem się narządów płciowych nie ma żadnego sensu mówić jak wygląda płód bo oba zewnętrznie wyglądają tak samo. Różnicowanie się zewnętrznych narządów płciowych zaczyna się w 9. tygodniu, a następnie u obu płci możemy zaobserwować struktury o wspólnym pochodzeniu np. prącie i łechtaczka. Co więcej, u mężczyzn moszna jest pusta do ok 32. tygonia, ale to nie oznacza, że jądra nie powstały - po prostu muszą one zstąpić
  • Odpowiedz
@ee_ee: Pisałem to tylko w kontekście wynalezienia testów ciążowych, które jednocześnie określałyby płeć dziecka. Właśnie o to mi chodziło - że płeć właściwie da się określić tylko przy pomocy USG dopiero w ok. 3-4 miesiącu, więc wynalezienie testu który odkryłby to wcześniej byłoby... problematyczne. Ale szanuję za sprostowanie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz