Wpis z mikrobloga

Hej, mam pytanie głównie do znawców z #krakow otóż posiadam od kilku ładnych lat radio na pasma 2m / 70cm. Co tam słychać to słychać, każdy wie. Myślałem nad jakimś upgradem. Może podpowiecie mi (może być na priv) co jeszcze mógłbym posłuchać w okolicach naszego pięknego miasta. Z tego co się orientowałem to krakowskie służby raczej nierealne jest słuchać, chyba ze moja wiedza jest zła lub nieaktualna to chętnie się dowiem (priv). Myślałem tez żeby pójść w pasmo lotnicze+wojskowe, tym samym moja uwagę przykuł skaner UNIDEN UBC125XLT. Jednak jeśli można by było wyciągnąć coś naprawdę fajnego z eteru to jestem w stanie kupić coś droższego/lepszego. Będę wdzięczny za wszelkie rady. Ewentualnie jeśli jest jakiś entuzjasta z Krakowa lub okolic który mógłby mnie bardziej wkręcić w tematykę to będę wdzięczny za kontakt. Interesują mnie zdecydowanie tylko nasłuchy a nie koniecznie łączności (nie potrzebuje nadawać). Możliwe że i ze swojego radia nie wyciągam 100% możliwości. Dodam jeszcze tylko że lubię mobilność, dlatego stawiam raczej na ręczniaki.

#krotkofalarstwo #elektronika #radio #radiokomunikacja #radiotelefon #nasluchd
  • 7
@wbielak: Myślenice i Wieliczka obie strony(172-173). Czasami jakies firmy ochroniarskie, choć zazwyczaj są mało ciekawi. Czasami trafie na jakaś rozmowę krótkofalowców - z nich często sporo fajnej wiedzy można wyciągnąć. PMR446 to klasycznie aczkolwiek czasami była bardzo bardzo zabawnie. PKP w okolicach 150 czasami, szczególnie ciekawe jak słuchasz w pociągu na słuchawkach :)
@wbielak: czyli nawet jak bym kupił coś cyfrowego to w naszej okolicy nic nie usłyszę bo albo nie nadają albo potrzebne klucze. Pytam bo słyszałem ze gdzieś bodajże Wrocław działa na czymś co da się odkodować i nie ma kluczy.