Wpis z mikrobloga

@green2211: Panie green2211, ja jak ostatnio wszedłem do sklepu z kartami i była tam taka postać co to wszyscy ją znają, to zacząłem się zastanawiać czy naprawdę warto wtedy inwestować, bo jak pójdę za zakręt i znajdę biedronkę co jest zamknięta i nie będę mógł zrobić zakupów, to wrócę się do domu.
  • Odpowiedz
@dieow: ale jak to jak Instant? Wydawało mi się, że nie możesz użyć tego tapnięcia np. w turze przeciwnika, przykładowo w jego drugim mainie? Tylko w swojej turze przy main, combat i second main.

Jestem nowy i świeżutki, chcę wiedzieć :D
  • Odpowiedz
@Finsky: to jest 'aktywowane ability' jeżeli karta nie mówi, że są jakieś ograniczenia co do używania tego (np. tylko w twojej main fazie), to możesz jej użyć w dowolnym momencie gdy masz priorytet.

Więc spokojnie możesz przeciwnikowi tapnac jednostkę w momencie gdy ten będzie chciał przejść do deklaracji atakujących i powstrzymać go przed atakiem.
  • Odpowiedz
@dieow: Dzieks, czy moge mu tapnac kreaturę także w momencie gdy już zadeklaruje atak? Czy wtedy będzie już za późno, bo po deklaracji ataku już jest tapniety?
  • Odpowiedz
@Finsky: musisz to zrobić zanim wybierze kim atakuje. Przeciwnik mówi coś w stylu "będę teraz atakował" i wtedy Ty mu tapujesz. Jeśli wtedy nic nie zrobisz, to on wybierze kim atakuje i tapnie (lub nie tapnie jeśli mają vigilance) kreatury, które już będą atakować. Wtedy możesz je co najwyżej zabić, wrócić na rękę itp.

Ale ogólnie, to możesz mu tapnąć tapnietą kreaturę, ale to nic nie zrobi :p
  • Odpowiedz