Wpis z mikrobloga

Mirki szybkie pytanko, bo czekam w kolejce do lekarza. W rejestracji powiedzieli, że nie mam ubezpieczenia, no bo nie mam, bo pracodawca nie płaci, bo niby jestem zwolniony jako student. Jak to jest? Babka w rejestracji nic nie wie, dała oświadczenie do wypełnienia i postraszyła, że jak nie mam to będę miał problem xd ktoś wie jak to jest?
#nfz #ubezpieczenia #studbaza #lekarz
  • 17
@MarianAlkoholik: Do 26 roku życia podpinasz się pod rodziców. W przypadku gdy przekroczyłeś ten wiek/rodzice są bezrobotni (lub praca niezarejestrowana), to w pierwszej kolejności ubezpiecza Cię pracodawca/zleceniodawca. Uczelnia ubezpieczy Cię po 26 r.ż. tylko jeśli nie podejmujesz zatrudnienia.

Napisz maila do siedziby NFZ w Twoim miejscu zamieszkania i wyjaśnij.

Łap FAQ w tym temacie.
@MarianAlkoholik: niestety jako student przysluguje Ci "prawo do zgloszenia do ubezpieczenia" a to czy ktos Cie zgłosił, to juz niestety w Twoim interesie jest się dowiedzieć. Powinni zglosic Cię rodzice w swoim zakladzie pracy (którekolwiek z nich jesli mają uop, dg, itp) lub uczelnia. Kazda Twoja praca o uop wyrzuca Cie z ubezpieczenia rodziców, pamietaj o tym.