Wpis z mikrobloga

Mirki, może ktoś pomoże z tagu #druk3d

Mam krzesło w stylu DSW (przykład poniżej). W wyniku zbyt mocnego dokręcenia pękły mocowania nóg - fabrycznie były to odlane cztery wypustki z zatopionymi mufkami do śruby. Same "wypustki" skleiłem cyjanoakrylem (trzymają się dobrze), jednak nie chcą się trzymać z resztą krzesła - głównie z powodu braku równej powierzchni - jak pękło, to trochę rozprysło i nie wszystko znalazłem.
Próbowałem to kleić na żywice, na kleje elastyczne, ale nic z tego - po jakimś czasie użytkowania nie wytrzymywało.

Spece od klejenia plastików/zderzaków/lamp nie chcą się za to wziąć, a ja nie chcę wydawać fortuny - myślałem, żeby uzupełnić to jakimś filamentem. Nie potrzebuję precyzji, zależy mi tylko na dobrym wiązaniu. Nie mam pojęcia z jakiego materiału jest krzesło - czy jest to ABS czy coś innego. Jest szansa, żeby uzupełnić i skleić to np. klejem na gorąco z filamentem ABS/PLA zamiast standardowej laski? W razie czego dysponuję opalarką czy lutownicą.

Dodam tylko, że spec od klejenia zderzaków nie chciał się w to bawić.
macabrankov - Mirki, może ktoś pomoże z tagu #druk3d

Mam krzesło w stylu DSW (przy...

źródło: comment_5WfhyF8mdtB5xU8DeoOBIx6Vfv6J0ws5.jpg

Pobierz
  • 8
@macabrankov klejenie filamentem? Chyba nie. Nie te właściwości i technicznie tego nie widzę. Od tego są kleje żeby dwa materiały łączyć.

Jeśli żywica nie trzyma (o ile dobrze to zrobiłeś) to rozłożyłbym ręce. Nie wiem czy dobrze wyobrażam to uszkodzenie sobie ale żywica wymaga powierzchniowo włókna, więc jeśli to połączenie "otwór"-noga to chyba nie tak to działa.

Po za tym poxipol.
@a8110aac8b: Poxipol i poxilinę próbowałem, okazały się zbyt sztywne - krzesła niestety pracują.
Mówiąc żywice może uprościłem - miałem na myśli właśnie kleje dwuskładnikowe, próbowałem nawet kotwą chemiczną (taka z mieszaczem, z powodzeniem kotwiłem pręt zbrojony w betonie), ale co do czego to twarda owszem, ale odkleiło się w końcu.
A co do filamentu miałem na myśli bardziej uzupełnienie braków - coś jak przy spawaniu zderzaków. Bo całość jest zrobiona z
macabrankov - @a8110aac8b: Poxipol i poxilinę próbowałem, okazały się zbyt sztywne - ...

źródło: comment_yMdmbECZuXRIefUOAuL7Rr089kWEnQTR.jpg

Pobierz
@macabrankov to krzesło jest już od dawna na allegro za grosze, napisz do tych, którzy go najwięcej sprzedają czy nie sprzedadzą Ci samego siedziska- sporo jest pewnie reklamacji na wygięte nogi, a plastiki im zostają. Więcej pewnie wydałeś już na kleje...
@jurii: Jakbyś zgadł, klejów mam teraz taką kolekcję, że mogę skleić wszystko (z wyjątkiem krzesła :)). Co do siedziska to może nie wyjść tak tanio, bo to nie jest plastik tylko jest obite materiałem i ciężko dobrać dokładnie taki sam wzór.. ale mam pewien pomysł.