Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace
Mirki piszę za mojego chłopaka bo aktualnie jest na banicji a ma pytanie. Czy opłaca się do komputera
-Płyta główna H97
-Procesor Intel CORE i5-4460 3.20GHz
wymienić kartę graficzną na jakąś lepszą (aktualna Radeon R7 265 2GB) jeżeli tak to na jaką?
(Zasilacz jeszcze to Thermaltake Smart SE Modular 530W) i 12 GB ramu
  • 21
  • Odpowiedz
@jestemrybom: Jasne, że się opłaca. To bardzo wydajny sprzęt i śmiało można tu dać 1050ti/1060. Inna kwestia czy opłaca się obecnie kupować karty graficzne ze względu na ich kosmiczne ceny.
  • Odpowiedz
@m_bielawski Ta gra nie jest dobrze zoptymalizowana i co tydzień ma jakieś problemy (czasem po 80 fps itp.)
@Arek_ Fakt, że ceny są teraz kosmiczne, ale od dłuższego czasu nad tym myśli a teraz zepsuły mu się słuchawki więc zastanawia się czy nie dokupić od razu do nowych karty
  • Odpowiedz
@Arek_ a jaką kartę byś polecił do 1500zł? Lepiej wziąć 1050ti 4gb czy 1060 3gb? (taka jest płyta główna bo pewnie ma znaczenie wejścia MSI H97 PC Mate s1150 H97 4DDR3)
  • Odpowiedz
@jestemrybom: Najlepiej byłoby wziąć 1060 6GB ale nie wiem czy się zmieści w budżecie. Jeśli nie to lepiej wziąć 1060 3GB aniżeli 1050ti, szczególnie jeśli Twój chłopak gra w FHD. Z drugiej strony do Fortnite spokojnie starczyłby 1050ti. ;)
  • Odpowiedz
@Arek_ odchył 100-200 zł nie ma różnicy, raczej zdecyduje się na tą 1060 6gb, ale czy płyta główna podoła? Monitory nowy też będzie kupowany więc możecie panowie jakiś dobry polecić niedrogi
  • Odpowiedz
@jestemrybom: Płyta nie ma tu nic prawie do rzeczy. Na monitorach tak dobrze się nie znam. Do FPSów można byłoby pomyśleć nad monitorem z jakąś szybką matrycą, np. BenQ XL2411 za ~1000zł. Kolega kupił i poleca, ale tu już lepiej jakby ktoś się więcej wypowiedział.
  • Odpowiedz
@Arek_ myślałem (bo w sumie to ja piszę wszystko a dziewczyna tylko wkleja XD) nad jakimś monitorkiem za 5 stówek dla graczy bo 144hz tak mnie nie rajcuje, az takim zapalencem nie jestem, czyli tą kartę co podałem u góry śmiało mogę kupować?
  • Odpowiedz
@jestemrybom: DDR3 odnosi się do pamięci RAM obsługiwanej przez płytę. GDDR5 to pamięć karty graficznej. Płyta obsługuje PCI-Express w wersji co najmniej 2.0 czyli jest kompatybilna z tym GTXem. Możesz kupować.
  • Odpowiedz