Wpis z mikrobloga

Może ktoś na nocnej zdoła mi pomóc.
Znalazłem dla siebie okazje w niemieckim MediaMarkt - Jako że robię to po raz pierwszy, nie mam pojęcia jak ściągnąć przesyłkę do Polski unikając jakichś ceł i innych pierdół. Interesowałbym się również w jaki sposób mogę za to zapłacić.

Odbiór osobisty nie wchodzi w grę, jednak mam rodzinę mieszkającą w deutschlandzie jednak nie chce jej obciążać kosztami ceł. Wartość sprzętu elektronicznego to około 500 Euro.
  • 17
@Adamus56: Czytaj proszę ze zrozumieniem. Wykluczam jedynie pośrednictwo rodziny w tym procederze, gdyż nie chce ich obciążać kosztami - nie znaczy to że sam ich nie chce płacić.
Pozdrawiam.
@Trafku: Gdzieś dzisiaj czytałem, że celnicy zaczynają się dopierdzielać do wszystkich paczek z nawet tanimi pierdołami, a co dopiero z telefonem to po pierwsze.
A po drugie lepiej zapłacić więcej w Polsce i mieć święty spokój. Łatwy dostęp do gwarancji itp.
@nophp: ale to .de a nie Hong-Kong.

@Adamus56: xD

@Trafku: są firmy, które świadczą uslugę "przepakowania" (dostajesz niemiecki adres) i wysyłają dalej do Polski. Tylko kwestia opłacalności, bo to chyba kilkanaście euro ekstra. No i słusznie ktoś wyżej zwrócił uwagę na kwestie gwarancji itp.
@nophp: a teraz przeczytaj dalszą część swojego wywodu i zastanów się czy jest logiczny. Takie wnioskowanie jest totalnie z dupy. Owszem ostatnio może i trzepią więcej, ale głównie import z Chin (też prywatny), bo spora część tego elektronicznego chłamu nie ma prawa być w ogóle użytkowana na terenie UE, pomijając już kwestie podatkowe. Sprawa ciasteczek jest ciekawa, ale to incydent i nijak ma się do telefonu z Niemiec - oficjalnie tam