Wpis z mikrobloga

Nie podobają mi się obecnie produkowane samochody. Chyba dopadł mnie syndrom inżyniera Mamonia. Lubię to co dobrze znam. Może na to wpływ ma to, że moi rodzice to pokolenie Grażynek i Januszy? Może po prostu sentyment?

Co mnie wkurza?

Przede wszystkim beznadziejna widoczność w wielu autach. Słupki stają się coraz grubsze, a szyby coraz mniejsze. Chcesz więcej widzieć? Kup dostawczaka z pełnym przeszkleniem. Mniejsze ryzyko rozpłaszczenia pieszego podczas cofania.
Kolejna sprawa – stylistyka. Nie przemawia do mnie ta stylistyka. W wielu przypadkach agresywna. Sebastian i Dżesika są zachwyceni. Panowie pracujący w korpo również. W końcu to dobry sposób na pokazanie wszystkim dookoła, że dobrze się powodzi i że nie warto z nimi zadzierać. Dizajn niektórych marek jest jednoznaczny – to auto grubo za… ekhm zasuwa i dosłownie połyka konkurencję. Z przodu widzę coś w rodzaju #!$%@? mordy pitbula.
No i ostatnia – ergonomia. Dla mnie szczytem ergonomii jest sytuacja kiedy podstawowe ustawienia zmienia się bez odrywania wzroku od drogi. Teraz zza kierownicy i z konsoli wali po oczach światło ciekłokrystalicznych wyświetlaczy. Kto wie, może ogarnianie wielopoziomowego menu w limuzynie było przyczyną ostatniego wypadku z prezydentem? Dobra, dosyć polityki i teorii spiskowych. No i te brzęczyki. Ciągle ostrzeżenia. Ciągle komunikaty. Może da się to wyłączyć? Nie wiem, nie znam się. Mi by wystarczył sygnał ostrzegawczy o pozostawionych włączonych światłach i nie opuszczonym do końca ręcznym.

Jestem Januszem. Muszę zapuścić jeszcze wąsy. Zapach cebuli ciągnie się za mną. Chyba nie ma dla mnie ratunku.
#motoryzacja #samochody #nieznamsiealesiewypowiem

Pisać dalej takie głupoty? Chcecie tego?

  • Nie, wy... z gunwem!!!111 60.0% (12)
  • Dawaj wincyj! 40.0% (8)

Oddanych głosów: 20

  • 4
@xud9: co do obsługi wyposażenia i nie odrywania wzroku. Przeprowadzono badania i stwierdzono, że praktycznie każdy kierowca choć na sekundę odrywa wzrok z drogi by np. zrobić głośniej radio (bezpośrednio radiem, a nie dzyndzlami na kierownicy) czy obsłużyć klime.