Wpis z mikrobloga

#niedocenianefilmy część 17 - "Spadkobiercy"

Zawsze warto sięgać po wartościowe produkcje, nawet jeśli z pozoru wydają się miałkie i nijakie. "Spadkobiercy" prezentują taką skromną (jak na ironię, bo przecież obracamy się tutaj wśród środowiska bogaczy) oraz powolną formę dramatu. Ale przy tym potrafi siąść na emocjach.

Głównym bohaterem jest Matt King - prawnik mieszkający na Hawajach, pochodzący z bogatego niegdyś rodu Kingów, którzy mieli w posiadaniu całą wyspę. Niestety przez lata majątek roztrwoniono i właśnie do Matta należy decyzja co dalej z nim zrobić. Ale wbrew pozorom nie na tym skupia się fabuła filmu - stanowi tylko punkt wyjściowy dla osobistej tragedii naszego bohatera. Matt bowiem wkrótce dowie się, że dostał spadek nie tylko od swoich przodków, ale też od umierającej żony. I bynajmniej nie chodzi tutaj o pieniądze...

"Spadkobiercy" to typowy i zarazem nietypowy komediodramat. Tragizm bohatera nie jest raczej ukryty pod warstwą humoru i absurdów, a pod takim lekkim stylem narracji. Lekko brzmiąca gitarka w tle, leniwie tocząca się fabuła oraz hawajskie koszule kontrastują z ta naprawdę dosyć niefajną historią Matta. To nie jest film, który wyjaśnia jak żyć - stawia wyłącznie pytania i prezentuje ewentualne odpowiedzi. To słodko-gorzka historia faceta, który pomimo życia w luksusie - zmaga się z problemami przeciętnego Kowalskiego.

Dlaczego taka niska ocena na filmwebie?
Jak wspomniałem wyżej - to nie jest film, który udziela odpowiedzi - a większość ludzi na filmwebie własnie takich oczekuje. Prosty, pozytywny przekaz, najlepiej na przy tematyce życia i śmierci i voila! Mamy TOP10 na filmwebie ( ͡° ͜ʖ ͡°) No nie, "Spadkobiercy" to nie jest tego typu kino. Polecam go wszyskim wielbicielom dramatów. Filmweb - 6,7/10 i u mnie 7,5/10.

#film #kino #filmweb #dramat #niedocenianefilmy
Pobierz waro - #niedocenianefilmy część 17 - "Spadkobiercy"

Zawsze warto sięgać po wartośc...
źródło: comment_DsLzuOSm3i4YSznKHN3bMUkVNei4iU1m.jpg

Widziałeś/-aś już ten film?

  • Tak - rewelacja 0% (0)
  • Tak - bardzo dobry 13.0% (3)
  • Tak - dobry 4.3% (1)
  • Tak - średni 21.7% (5)
  • Tak - słaby 13.0% (3)
  • Tak - bardzo słaby 0% (0)
  • Tak - gniot 0% (0)
  • Nie, ale nadrobię w najbliższym czasie 4.3% (1)
  • Nie, ale może kiedyś obejrzę 17.4% (4)
  • Nie interesuje mnie 26.1% (6)

Oddanych głosów: 23