Wpis z mikrobloga

@Kerrigan: wygryw w oczach naszych, niekoniecznie w oczach mężczyzn ;) Co prawda spory czas temu, ale przeprowadzono badania w UK, aby dowiedzieć się przy jakim wzroście kobiety najczęsciej wychodzą za mąż (D. Nettle) i wyszło, że właśnie te poniżej 158 cm były najbardziej rozchwytywane. Najciężej miały ponadprzeciętnie niskie i te wysokie. Może mieć to zwiazek z tym, że to kobiety częściej zwracają uwagę na wzrost i wiele kobiet preferuje wysokich, a
wyszło, że właśnie te poniżej 158 cm były najbardziej rozchwytywane.


@lezkaniebieska: jestem szczerze zdziwiona, serio.

Nie żeby to było jakieś praktyczne pocieszenie. ))¯_(ツ)_/¯
Ważne jest czuć się ze sobą dobrze.
@Kerrigan: też byłam zdziwiona, bo jednak kobiety wysokie są smuklejsze, bardziej proporcjonalnie rozłożone jesli chodzi o tułów i nogi. Trzeba jednak pamiętać, że te badania były robione ponad 50 lat temu, co też może rzutować na takie wyniki. Chociaż z drugiej strony patrząc oczami mężczyzn to łatwiej jest im pasować do mniejszej, niż do większej. Poczucie męskości na bank gra tu pierwsze skrzypce xd

Oj, jakies tam przeciez jest, w końcu
@lezkaniebieska: tylko co mnie obchodzi, że jakiś facet będzie się przy mnie czuł męsko? Wysoki wzrost kojarzy się z liderem, zbudza dystans, wysokie osoby są traktowane poważniej, nie muszą niczego udowadniać, jest im łatwiej w pracy i w życiu codziennym. Tylko i aż tyle. ))¯_(ツ)_/¯
Nie żeby to był jakiś problem wagi państwowej, nie mniej jednak trudno mówić o tym, że nie pozostaje to bez wpływu na pewność siebie. Trzeba cały
@Kerrigan: z praktycznych rad: są obcasy! Nauczyć się na nich zgrabnie chodzić jest cieżko, ale na własnym przykładzie powiem Ci, że da się :) Poza tym te cechy, które wymieniasz bardziej są skorelowane u mężczyzn. Od kobiety nie "wymaga" się wysokiego wzrostu, więc raczej nie tędy droga jeśli chodzi o utożsamianie takiej osoby z byciem traktowanym powazniej i za lidera. Już prędzej postawa ciała, ubiór, ton i charakter wypowiedzi będzie się
@lezkaniebieska: mam za sobą lata wykrzywiania kręgosłupa na obcasach, napisze wprost: pi*rdole, wolę normalne wygodne obuwie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak dobrze, że nie mam zamiaru produkować karzełków ( )