Wpis z mikrobloga

Eh aparat Canona się w pracy #!$%@?ł podczas gdy ja go używałem... Oczywiście nikt tego głośno nie powie ale bedzie na mnie, bo to już jest druga rzecz która mi się sama #!$%@? w rękach podczas normalnego użytkowania. Poprzednio obiektyw zaczął się zacinać, #!$%@?ły się tryby same z siebie, oczywiście na mojej warcie. Tym razem kamera zaczęła wydawać niepokojący dźwięk przy robieniu zdjęć, po zaglądnięciu do środka okazało się że blaszki przesłony są powyginane jak #!$%@?... same z siebie WTF oczywiście na mojej warcie. #!$%@? by to. #fotografia #canon #praca
  • 21
@GrzegorzPorada: zależnie od modelu przebieg można sprawdzić lub nie. Poszukaj w googlach "Canon xxx shutter count" gdzie xxx to model (lub napisz tutaj).
Migawkę da się wymienić - stosunkowo popularny zabieg, choć nie zawsze się to opłaca. Możesz to zrobić np. w serwisie na Żytniej https://e-csi.pl/ lub w kilku innych które się tym zajmują (wysyłasz, robią wycenę, sprawdzą przebieg i podadzą koszt wymiany).
@lodyzketchupem: w praktycznie każdym Canonie sprawdzisz przebieg przez EOS Info podłączając po kablu USB. No może poza pierwszym 5D, ale wszystko po nim idzie normalnie.
@Agemaker: przecież koszt listków migawki to grosze. Jeśli wymieni to w jakimś nieautoryzowanym serwisie albo najlepiej przez jakiegoś znajomego to będzie opłacalne.
@GrzegorzPorada: przecież to lamelki migawki padły, normalna rzecz w aparatach i może paść zarówno po tygodniu używania albo 10 latach i milionie
@Paviarotti: Kolega z biurka obok już coś googlował i ponoć nie da się wymienić bo już nie robią części do tego modelu. Na razie nie mamy kabla żeby podłączyć aparat do pc, ale wiem że ten aparat jest z drugiej ręki także #!$%@? wie ile ma przebiegu. Podejrzewam że dużo bo od 2 lat pstrykaliśmy nim zdjęcia produktów prawie codziennie.