Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanie. Byłam niedawno na stacji kontroli pojazdów z moją Alfą (Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2006 r.) i okazało się, że mam do wymiany tylni wahacz, bo jest lekko skrzywiony i jak najeżdżam na dziury to słyszę stukanie. Diagnosta powiedział, że trzeba wymienić też jakieś gumki tam i mam problem, bo nie wiem o jakie chodzi, jak to się fachowo nazywa. Chciałam zamówić części w Internecie i nie mam pojęcia czego szukać.
#alfaromeo #alfaholicy #auto #samochody #mechanikasamochodowa #motoryzacja
  • 32
  • Odpowiedz
@fotografiola a dlaczego masz to zamawiać? Jak oddaje do serwisu to dostaje opcje części które mogą zamówić jaki koszt wybieram czy lepsze droższe, czy tańsze zamienniki i mi to robią. Nie zamawiaj jakichś uber jak dajesz do Janusza bo i tak Ci zamiennik wstawi..
  • Odpowiedz
@Mirkujacy @WiewiurPL: Tak, tylko jak mechanik zamawiał części to powiedział drogo, wstawił nie wiadomo jakie i zaraz się popsuło, a jak zamawiałam sama, to zapłaciłam tylko za robotę, wymieniał przy mnie i do tej pory jeździ ()
  • Odpowiedz
Nie wiem czy dobrze myślę, ale może chodzić o gumy stabilizatora?


@fotografiola: A skąd mamy wiedzieć? Tulejek gumowych czy metalowo-gumowych może być w pytę w zawieszeniu. Trzeba było zapytać konkretnie i zapisać, wtedy byśmy coś doradzili.
  • Odpowiedz
@lolek32: a skąd wiesz co zostało zdiagnozowane? w zawieszeniu jest wiele gum - jeśli op nie wie co ma kupić to niech niepotrzebnie nie kupuje bo zrobi sobie tylko niepotrzebnie kłopot.
  • Odpowiedz
@lolek32: sama nie wiesz co masz kupić, a oczekujesz, że na portalu ze śmiesznymi obrazkami Ci powiedzą ;) trzeba było wypytać przy przeglądzie.
  • Odpowiedz
@lolek32: To jest sworzeń a nie guma. Jak diagnosta mówi że do wymiany jest jakaś guma zawieszenia to chodzi o tuleje, silentblock lub gumę a nie sworzeń. To co pokazujesz to tylko osłonka mająca trzymać smar i nie dopuszczająca do dostania się brudu. Samej osłonki się nie wymienia.
  • Odpowiedz
@fotografiola: Gdzie mieszkasz? Może prościej będzie poszukać sprawdzonego mechanika np. na forum Alfaholików, bo jak pojedziesz z ulicy do jakiegoś serwisu to masz rację - mogą Cię orżnąć srogo.
  • Odpowiedz
@Funky666: w łódzkim. Muszę to chyba ogarnąć sama. Po prostu myślałam, że jednak da się to rozkminić bez dodatkowej wizyty u diagnosty, ale skoro nie, to widocznie trzeba się będzie znowu tam przejechać. Jestem różowym paskiem i znam się na czymś innym niż na samochodach, chociaż w gruncie rzeczy bardzo chciałabym się na nich znać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz