Wpis z mikrobloga

  • 1
Tl:dr Opony thread.

Powoli zbliża sie wiosna i czas pomyslec o nowym zestawie opon. Zimę przejezdziłem na zimówkach Michelin na felgach 15" o szerokosci 195, i jezdziło mi sie bardzo dobrze.

Na lato chciałbym założyć 17 cali (z czego z tylu szersze 8,5 cala), do tego nowe opony za 1k komplet.

Pytanie do wszystkich ktorzy jezdza na 17calach, jak zmieni sie prowadzenie samochodu po zalozeniu takich szerszych i wiekszych opon? Czy jest sens kupowac takie felgi jesli auto ma sluzyc jako auto rodzinne (touring).

Rozum podpowiada wariant ekonomiczny, ale serce mowi aby kupic 17". Auto to e46, mysle o m pakietowych styling 68. Zdjecia w komentarzach.

#samochody #opony #bmw #e46
  • 15
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@patrykRR czy na takich szerszych oponach samochod nie prowadzi sie troche jak czołg? Czy rozpedza sie szybciej czy wolniej? Chciałbym te 17, ale nie chciałbym stracić tej lekkosci co teraz..
  • Odpowiedz
@daeun: masz 15 więc mocy raczej w samochodzie nie jest za dużo. Na przyśpieszeniu delikatnie stracisz i ciężej kierownicą się kręci na postoju (może przez moja dojechana pompę wspomagania)
  • Odpowiedz
@daeun: faktycznie teraz jest tanio, ale najtańsze nadające się do czegokolwiek (tylko głośne) to RainSporty 3, 1152zł za komplet, te wynalazki i chińszczyznę sobie odpuść ( ͡º ͜ʖ͡º) ja mogę polecić Dunlop SportMaxx RT2 - zajebiste są.
Aha i 17tki do E46 są optymalne, spoko już to jakoś wygląda, tanie i dobrze jeździ.
  • Odpowiedz
jak zmieni sie prowadzenie samochodu po zalozeniu takich szerszych i wiekszych opon?


Będzie sztywniej, bardziej precyzyjnie w zakrętach i nerwowo w koleinach ale to też zależy od tego jaką oponę wybierzesz. Wywaliłem w zeszłym roku Bridgestone Potenza i założyłem Vredensteiny Ultrac Satin 225/45/17.
Koleiny stały się jakby mniej odczuwalne.

Może zastanów się nad 16"? Do rodzinnego jeżdżenia e46 to chyba optimum.

Miałem e36 coupe, 15 zimą i 17 latem. Teraz e46 touring,16
  • Odpowiedz
@kipowrot: Z chińczykami jest różne. Większość jest do dupy ale zdarzają się wyjątki. Kolega wulkanizator dostał parę lat temu od dealera LingLongi na testy. Testowaliśmy je bez litości. Zadziwiająco dobra opona. Nie wiem jak po dwóch czy trzech sezonach ale nowa spisywała się wyśmienicie.
  • Odpowiedz
@daeun: Mam 17 na lato i 15 na zimę. Różnice są tak marginalne, że praktycznie nieodczuwalne. Na mniejszym balonie trochę lepiej się czuje drogę, jest trochę sztywniej, ale to są zmiany bardzo małe i nie ma szans, żeby ktoś miał problemy z przestawieniem się czy coś. Też się kiedyś bałem, że będzie twardo, ucierpi komfort itd., ale kompletnie tak nie jest. Co innego jak byś 19 kupował.
  • Odpowiedz
@daeun: Ja Ci polecę 17", ale nie 225 tylko 205/50. Poczytaj na forach - przy 225 niektórzy narzekają, że na koleinach nie mogą utrzymać kierownicy itd. przy 205 takiego problemu już nie ma.
  • Odpowiedz