Wpis z mikrobloga

Heh Mirki szybkie pytanie o OC. Przy zakupie używanego auta z wykupionym OC (jeszcze kilka miesięcy) muszę je jakoś na siebie przenieść? Czy w ogóle anulować i kupić nowe? Przecież mam zupełnie inne zniżki, staż za kierownicą niż poprzedni właściciel

Czy ktoś to ostatnio przerabiał może?:)

#samochody #prawo #oc
  • 14
Masz bodajże 30 dni od kupna auta na wypowiedzenie tej polisy


@wlazli: w sensie - gdybym stwierdził że mi nie odpowiada ich oferta? :) Pytam bo mi akurat zależy na tym żeby odwlec tak daleko jak się da kupno/dopłaty do OC ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@powaznyczlowiek: Siemka ( ͡° ͜ʖ ͡°) przy zakupie samochodu OC przechodzi na Ciebie automatycznie. Masz prawo do jego kontynuacji ale ubezpieczalnia też ma prawo do rekalkulacji składki. Możesz mieć dopłatę do tej umowy albo zwrot ( jeśli masz korzystniejszą historię ubezpieczania). Masz też oczywiście prawo do wypowiedzenia umowy w każdym momencie jej trwania jeśli np. dopłata okaże się zbyt wysoka.
@powaznyczlowiek: Oprócz tego co zostało już napisane, warto zwrócić uwagę na pewną lukę w prawie. Mianowicie żadna ustawa nie określa w jakim dokładnie terminie ubezpieczyciel ma poinformować o rekalkulacji. W efekcie niekiedy zdarza się tak, że ktoś przez pół roku korzysta z OC poprzedniego właściciela i dopiero na koniec okresu umowy dostaje informację, że ma dopłacić np. tysiąc złotych. Lepiej więc mimo wszystko skontaktować się samemu z ubezpieczycielem i ustalić, jak