Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy

Pytanie: jade FBW, mam przysiady w planie B, wraz z lawka, wioslem, wznosami, lydkami, brzuchem, bicem i tricem. No i na poczatku bylo spoko - caly trening zajmowal kolo 1h30min, ale obecnie siedze tam co najmniej 2h i to zaczyna irytowac.

Moge np. wydzielic sobie siady i lydki z tego planu na inne dni? Chodze 3x w tygodniu, ale moge chodzic 5, jesli czasowo bedzie tak samo.

Czy jakies inne propozycje? Moze zmiana planu na push pull?
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@milvanb zmień długa rozgrzewke na bardziej intensywna i krótsza. Ja czasami jak nie mam czasu to robię tabate z 8min i jestem w pełni rozgrzany i rozciągnięty. Zoptymalizuj też trening.
  • Odpowiedz
@milvanb: Moja przykładowa rozgrzewka do 180kg wygląda tak: wchodzę na siłownię -> 5-10 serii z pustym gryfem po 5 powtórzeń(tego ćwiczenia, które wykonujesz, czyli 5 serii po 5 powtórzeń przysiadów z pustym gryfem), zajmuje to max. 10 minut -> 60kg x5, 80kg x5, 100kg x3, 120kg x2-3, 140kg x1-2, 160kg x1, 180kg x1. Prościej nie jestem w stanie tego wytłumaczyć.
  • Odpowiedz
@milvanb: Czemu miałoby inaczej wyglądać? Też robię serie 5x. Gdybym robił 5x5 100kg (stałe obciążenie) to zrobiłbym 5-10 serii pustym gryfem, aż będziemy rozgrzani, 40kg x5, 60kg x3-5, 80kg x1-3 i 5x5 100kg
  • Odpowiedz
@milvanb: No szybciej nie zrobisz, mi nieraz treningi z 2-3 ćwiczeniami zajmują 1,5-2h. Możesz biceps zrobić w super serii z tricepsem, tak samo wznosy z łydkami jeśli już naprawdę nie masz czasu.
  • Odpowiedz
@urak666: no a teraz przeczytaj co napisalem na gorze. chce miescic sie w 1,5h z fbw i dlatego kombinuje z siadami, ktore zajmuja najwiecej.
Ja wiem, ze siadty tyle zajmuja, dlatego chcialbym je przeniesc na inny dzien moze.
  • Odpowiedz
@milvanb: Nie napisałeś jak wygląda twój plan A, jeśli już oczekujesz rzeczowej porady to mógłbyś napisać ze szczegółami, a nie żebyśmy się domyślali. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Więc teraz zgaduję: masz A-B, ćwiczysz 3 razy w tygodniu. Daje to 5-10 serii na siady tygodniowo.

Możesz siadać 3x w tygodniu 3x5, możesz dalej siadać 1-2x w tygodniu i wywalić akcesoria - wznosy, lydki, brzuch, bic i tric
  • Odpowiedz
@milvanb nie czaje co się wszyscy tak jaraja fbw. Jak masz czas chodzic 5 razy w tygodniu to to jest lepsze niz 3 razy po zajebiste 2h do porzygu.

Fbw jest dobry na start na rozwój sily na poczatku.
  • Odpowiedz