Wpis z mikrobloga

#programowanie Mirasy mam teraz wluj wolnego czasu. Połamałem noge ale to nie o tym chciałbym w czasie rekonwalescencji spróbować nauczyć się programowania, kolega mówił że najlepiej zacząć od C++? A co wy byście polecali, podrzucicie jakieś linki z kursami dla zielonych?
  • 49
  • Odpowiedz
@glonstar: może to staroświeckie, ale wg mnie warto się uczyć jakichś tam podstaw a nie od razu pisać gry z tutoriali. I to nie znaczy, że trzeba poznać ze wszystkimi szczegółami standard C++11, ale może warto (ale nie opłaca się ( ͡° ͜ʖ ͡°)) napisać jakąś tam prostą listę na wskaźnikach, albo cokolwiek, co jednocześnie będzie fajnym ćwiczeniem logicznego myślenia i organizacji kodu, ale też pozwoli trochę
  • Odpowiedz
@aseeon_
Masz na mysli kodowanie, a nie programowanie. Programista zna szereg technologii takich jak narzedzia kontroli wersji, ciagla integracja, ma wiedze z wielu dziedzin takich jak algorytmika, teoria informacji, wzorce projektowe etc...

To o czym piszesz to skladnia konkretnego jezyka i wykucie najpopularniejszych komend z biblioteki standardowej.
  • Odpowiedz
Masz na mysli kodowanie, a nie programowanie. Programista zna szereg technologii takich jak narzedzia kontroli wersji, ciagla integracja, ma wiedze z wielu dziedzin takich jak algorytmika, teoria informacji, wzorce projektowe etc...


@biwalencik: Nie, to ty masz na myśli wymagania na solidnego mida jak gość się pyta o naukę programowania. A opanowanie jednego języka, gita i SQLa, do tego trochę podstawowych wzorców i algorytmiki, dalej spokojnie mieści się w pół roku które
  • Odpowiedz
@aseeon_
Ja nie pisze, ze ma to umiec na start, tylko, ze nauka tego wszystkiego zajmie mu minimum rok. Nawet wiecej, bo nie ma zaplecza matematycznego i nie bedzie w stanie zrozumiec algebry liniowej, ktora litosciwie pominalem, razem z numeryka.
  • Odpowiedz
@Szrapnel: no rozumiem, że masz zamiar dopiero napisać pierwsze linie kodu, a oni już z Ciebie chcą zrobić architekta oprogramowania ;)
studenci informatyki uczą się programowania od podstaw, często zaczynają od C++ i piszą mało atrakcyjne programiki, żeby się szkolić, a dopiero potem przesiadają się na coś innego
jeśli od razu chcesz widzieć efekty, to można uczyć się z tutoriali na necie, gdzie np. pokazują jak napisać prostą grę, ale mogą
  • Odpowiedz
@biwalencik: Daj już spokój, oszczędź sobie wstydu. Jesteś jednym z tych kolesi którzy zniechęcają wszystkich do wszystkiego, bo mają tak bardzo wysublimowaną opinię o swoim zawodzie, oderwaną od rzeczywistości i od potrzeb proszącego o pomoc.

"Stań z boku" i popatrz na swoje odpowiedzi. Przychodzi gość, bo chce się nauczyć programowania żeby jakoś spożytkować wolny czas pożytecznie. Pyta się co byśmy mu mogli polecić i o jakieś kursy dla zielonych, a twoja
  • Odpowiedz
@spotlessmind: Ja się chce uczyć dla zabawy i by niezapomnieć matmy a nawet ją poszerzyć zacząć od gówno gier robionych w RPG makerze i piąć się dalej poszerzyć horyzonty nie robić tego zarobkowo bo mam git prace (4,5k na miesiąc). HTMLa mam nawet już dobry kurs, css i jave zobaczę podrzuć tylko jakieś materiały
  • Odpowiedz
matmy (...) RPG makerze (...) HTMLa mam nawet już dobry kurs, css i jave zobaczę podrzuć tylko jakieś materiały


@Szrapnel: jak będziesz chciał złapać wszystko na raz to się niczego nie nauczysz, jeszcze jak HTML i CSS można machnąć "na boku", tak albo Java (a spotlessmind pisał w ogóle o javascipcie, zupełnie inny język) albo Python albo C#. Generalnie na czymś się musisz skupić.
  • Odpowiedz